SPOTKANIE AUTORSKIE Z DAWIDEM GÓRĄ

19.05.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z DAWIDEM GÓRĄ – autorem reportażu “WOPR ŻYCIU NA RATUNEK”.

3 CZERWCA (piątek) – godz. 18:00 – Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach

“WOPR ŻYCIU NA RATUNEK” to “Porażająca opowieść o przepastnej toni i głębi ludzkiej solidarności

Na plaży we Władysławowie bywa blisko 60 tysięcy ludzi jednego dnia. W szczycie sezonu po mazurskich jeziorach pływa nawet 170 tysięcy osób. Twórcom thrillerów mogłoby zabraknąć wyobraźni, by nakręcić to, co działo się na polskich wodach w ciągu ostatnich lat.

Wstrząsający i poruszający reportaż o pracy ratowników wodnych. O najtrudniejszych akcjach i zawodowej codzienności. O zasadach, które ratują życie, i żywiole, który uczy pokory”.

(Opis: Wydawnictwo MUZA)

DAWID GÓRA – Redaktor, reporter, wydawca. Autor tekstów o tematyce sportowej i społecznej. Miłośnik literatury, Tatr i kultury czeskiej. Związany z redakcją Wirtualnej Polski.