Poezja przy kawie – A. Domagalski

21.05.2020 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Grafika ze zdjęciem mężczyzny trzymającego mikrofon. Napisy: kulturalne espresso poezja przy kawie. wiersze Andrzeja Domagalskiego czyta Justyna Szawara

Andrzej Domagalski to wieloletni redaktor, autor publikacji książkowych, wydawca książek, w latach 70. i 80. twórca i organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych w Krakowie. Były szef programowy krakowskiej Rotundy (inicjator Jazz Juniors i KIKS-u- Konkursu Inicjatyw Kabaretów Studenckich), realizator Krakowskich Reminiscencji Teatralnych, odznaczony za swoją działalność przez ministra kultury i sztuki prof. Aleksandra Krawczuka tytułem „Zasłużony Działacz Kultury”.

Przez wiele lat etatowo związany z krakowskimi tytułami prasowymi, m.in. z dziennikiem sportowym „Tempo”, a następnie „Supertempem/Supernową” oraz z „Dziennikiem Polskim”. Jest autorem tomików wierszy: „Mosty fikcji (1989) i „Tego dnia, tamtej nocy” (2011). Jest również współautorem wielu książek, m.in. „Studenckie Festiwale Teatralne”, „Boży doping” (sportowcy a religia), „Pieśń nad pieśniami. Artyści na trzecie tysiąclecie”. Za obszerną publikację „Kabaret w Polsce 1950-2000”, którą napisał wraz z Leszkiem Kwiatkowskim, otrzymał prestiżowe wyróżnienie w ruchu studenckim – Nagrodę im. Andrzeja Potoka. Niedawno pojawiła się kolejna publikacja książkowa jego autorstwa – „Monografia Ogniska TKKF w Dobczycach”. Obecnie pracuje nad kolejną książką, poświęconą jego niezapomnianemu klubowi studenckiemu – „Świat Rotundy”. Wiersze pochodzą z tomiku “TEGO DNIA, TAMTEJ NOCY”

WIERSZE: ANDRZEJ DOMAGALSKI
MUZYKA I WOKAL: MAŁGORZATA MOLENDYS