INFORMACJE PROSTO Z BIBLIOTEKI

10.06.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

To był tydzień pełen WIEDZY O DINOZAURACH! Naszą wystawę odwiedziło kilka grup.

W poniedziałek gościliśmy dzieci i ich wychowawców z Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Krzesławicach. Dorota Mistarz oprowadziła maluchy po bibliotece. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek, a także dowiedziały się jak należy dbać o książki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, a szczególne spodobał im się dział dla dzieci. Głównym punktem pobytu było jednak zwiedzanie wystawy – „JURASSIC LIBRARY”. Do krainy dinozaurów zaprosił dzieci autor wystawy – Artur Dudzik. Podzielił się z przedszkolakami swoją wiedzą, a maluchy słuchały informacji z wielką uwagą.

Więcej zdjęć tutaj: https://www.facebook.com/…/pcb…/4415339795235370

W piątek w nasze progi zawitali uczniowie szkół. Najpierw klasy IIIb oraz IIIa ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobczycach, a potem IIc ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach. Specjalnie dla nich kuratorzy wystawy Artur i Joanna Dudzikowie poświęcili swój czas na opowieść o dinozaurach. Uczniowie chętnie zadawali im pytania, poszerzając w ten sposób wiedzę o dinozaurach.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA AKTYWNOŚĆ I OBECNOŚĆ! Zapraszamy ponownie.