Dobczycka Eskorta na meczu Wisły

22.10.2015 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Spełnili marzenia. Najpierw wzięli udział w konkursie, a 18 października eskortowali piłkarzy na boisko przed meczem Wisły z Termalicą.

Wzruszeni…
Emocje były już przed meczem, gdy spiker pierwszy raz wyczytał informacje o akcji młodych kibiców z Dobczyc.  „Fantastyczna przygoda na wyciągnięcie ręki! Piłkarskie marzenie tuż za rogiem! Klub Kulturalnego Kibica przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach ogłosił  konkurs dla dzieci, w którym nagrodą była możliwość wyprowadzania na murawę piłkarzy Wisły Kraków. Od pierwszego meczu tego sezonu dzieci zbierały punkty za obecność na meczu oraz za kulturalny doping.
Galeria na facebooku1
Galeria na facebooku2

Mecze były punktowane w zależności od pory meczu i atrakcyjności przeciwnika. W sumie w konkursie sklasyfikowano ponad 40 osób, a do eskorty dostało się 20. We wszystkich 5 wyjazdach od wakacji wzięło w sumie udział 298 młodych kibiców z Dobczyc!” – te słowa dwukrotnie, bo również  w przerwie meczu, usłyszało ponad 10 000 osób na stadionie. To był powód do dumy i wzruszenia.

Czy m jest KKK?

Klub Kulturalnego Kibica jest swoistym fenomenem. Działa przy bibliotece w Dobczycach. Założył go dzięki swojej pasji jej dyrektor Paweł Piwowarczyk ,który wcześniej podobny klub prowadził przy gimnazjum nr 34 w Krakowie (wtedy oprócz meczów piłkarskich młodzież jeździła też na mecze koszykówki). Koordynatorem klubu jest także Katarzyna Matoga, wierna kibicka Wisły, która miała już okazję działania klubu zaprezentować na konferencji Programu Rozwoju Bibliotek. Niektórzy szeroko otwierali oczy – jak to możliwe, by przy bibliotece działał taki klub. Ano działa i to jak. Oprócz wyjazdów na mecze klub krzewi kulturalny doping, zachęca również do czytania książek o tematyce sportowej. W wakacje klubowicze wzięli udział w spotkaniu z piłkarzami Wisły w Dobczycach. Klubowicze są z Wisłą na dobre i na złe, niezależnie od wyniku, czy też atrakcyjności przeciwnika. Zazwyczaj zasiadają na sektorze szkolnym i na pewno nie należą do kibiców „kanapowych” tylko cały mecz pięknie dopingują, a po meczu nie wychodzą jako pierwsi, tylko czekają by zawsze podziękować piłkarzom.

33. raz na Wiśle z KKK

Mecz z Termalicą był  35. wyjazdem na mecz, a w sumie 33. na mecz Wisły. Frekwencja na meczach wynosi  zawsze od 15 do nawet 106 osób. Mecz z Termalicąbył drugim pod względem frekwencji.  Z klubem zobaczy go 102 osoby, w tym np. trzech debiutantów – czteroletni Wojtek i Józef oraz czteroletnia Patrycja.  KKK był również w swej historii na meczu reprezentacji U21, czy też na treningu Holandii i na meczu wyjazdowym ze Śląskiem Wrocław!„Może kibicom w naszym kraju daleko do ideału, ale nie są to ludzie źli. Być może łatwiej jest pokazać to, co negatywne. Media niestety rzadko promują pozytywne postawy. Chcemy być grupą ludzi, których skupia radość z przeżywania sportu dzielona z innymi osobami! „ – to dewiza klubu.

O konkursie„Dobczycka Eskorta”

Aż 9 osób zanotowało 100% frekwencję na pięciu wyjazdach meczowych. Ostatecznie Dobczycka Eskorta zaprezentowała  się w następującym składzie: BURKAT JAKUB, KAPERA SEBASTIAN, KOBIAŁKA ANTONI, KRASEK KONRAD, SZCZEPAŃSKI BARTŁOMIEJ, GABRIEL TRZASKA, FILIP ZBROŻEK, KAMIL ZBROŻEK, SZYMON ZBROŻEK (100 PROCENT FREKWENCJI!!!); POZA TYM W ESKORCIE WYSTĄPILI: NIEDBACH DAWID, WŁODARCZYK MONIKA, ŁACNY MATEUSZ, NIEDBACH NATALIA, DZIEWOŃSKA ŁUCJA, DZIEWOŃSKI GABRIEL, SUCHTA ŁUKASZ, NIEDZIELSKI GABRIEL, TWARDOWSKI JAKUB, WOJTAN JAKUB, ZBOROWSKI KAROL. Jedna z osób w Eskorcie – Łucja Dziewońska odstąpiła miejsce przyjacielowi – Michałowi Hebdzie. To wspaniały gest Fair Play – jak widać działania Klubu przynoszą efekty.

Zaproszenie

Klub zaprasza na kolejny wyjazd. 30 października odbędzie się mecz Wisły z Ruchem Chorzów. Zapisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach do 27 października do godz. 16. Zapraszamy dzieci, młodzież i doosłych.

Galeria z wyjazdu Dobczyckiej Eskorty

Wszystkie wyjazdy Klubu: