Lekcja biblioteczna klasy I c

15.10.2020 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Dzisiaj w bibliotece gościliśmy klasę 1 c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach, która uczy się w tym samym budynku, co nasza biblioteka. Wraz z panią Katarzyną Matogą, wychowawczynią klasy, zadbaliśmy o bezpieczeństwo wszystkich biorących udział spotkaniu. To był też temat numer jeden, który omówiliśmy z dziećmi. Lekcja, która odbyła się w bibliotece, miała charakter edukacyjny.

Dzieci zapoznały się z nowym miejscem w szkole, jakim jest biblioteka publiczna i poznały zasady korzystania z niej. Zgłębiliśmy takie tematy jak: biblioteka, książka, zajęcia, akcje , kluby, kultura w bibliotece, bezpieczeństwo, regulamin i inne. Był też mini konkurs z nagrodami. Dużo radości sprawił dzieciom Miś Tuliś, który nie mógł się doczekać pierwszej klasy, która odwiedziła nas po tak długiej przerwie. Wszyscy biorący udział w tym spotkaniu zostawili swój wpis z imieniem na specjalnie przygotowanej planszy. Pani wpisała również imiona uczniów, nieobecnych w tym dniu. Z dużą dawką wiedzy uczniowie udali się na dalsze zajęcia w szkole. A oto kilka zdjęć z tej wizyty.