131. Wisła-Stal (12.02.2022)

16.02.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Klub Kulturalnego Kibica

Trójka młodych kibiców trzyma balony, w tle widać innych kibiców.

12 lutego 2022 świętowaliśmy 10 urodziny Klubu Kulturalnego Kibica na meczu Wisła-Stal. W wyjeździe wzięło udział aż 110 osób! Mecz zakończył się wynikiem 0-1 dla Stali.

Dziesięć lat naszego Klubu świętowaliśmy hucznie i licznie. Ponad sto osób ruszyło na stadion, bo gdzie najlepiej można świętować jubileusz KKK( w ciągu dziesięciu lat w naszych 130 wyjazdach wzięło udział 7152 uczestników! Zatem celebracja 10 lat odbyła się podczas meczu Wisły Kraków ze Stalą Mielec. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła nam ekipa telewizyjna Dzień dobry TVN, która zainteresowała się naszymi działaniami w środowisku kibicowskim. Przygotowany zostanie o nas reportaż, w których z pewnością odnajdziecie wypowiedzi naszych klubowiczów i organizatorów wyjazdów (o terminie emisji poinformujemy). A nasi organizatorzy zasługują na duże wyróżnienie – to opiekunowie wyjazdów: Ewa Wojtan, Katarzyna Matoga, Dominika Wnuk, Paweł Kobiałka, Paweł Popielak, Ireneusz Wojtan, Sławomir Bryl – to osoby, które od lat bezinteresownie poświęcają swój czas, opiekując się ekipą wyjazdową, organizując różne inicjatywy KKK. Właśnie dla nich oraz dla koordynatora i założyciela klubu Pawła Piwowarczyka klub przygotował szczególne podziękowania. Przy murawie boiska odebraliśmy koszulkę Wiślacką z numerem „10” i autografami zawodników. Wręczyli ją nam Prezesi – Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński. To były wzruszające chwile. Swoje podziękowanie przekazała nam też najbliższa Wiśle społeczność – Socios Wisła. Było nam zaszczyt odbierać te podziękowania, a zarazem jest to dla nas dalsza motywacja do budowania „uśmiechniętego stadionu”.

Upominki trafiły także do uczestników wyjazdów, którzy przez lat odbyli najwięcej wyjazdów i najbardziej się angażowali. Otrzymali je: Malwina i Antoni Kobiałkowie, Filip i Kamil Zbrożkowie, Igor Pabijan, Paweł Dudzik, Szymon Jamborski, Szymon Szot, Józef Piwowarczyk, Jakub Wojtan, Bartłomiej Szczepański.

Towarzyszył nam także w tych wyjątkowych chwilach Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce – Tomasz Suś. Oprócz gratulacji, wielu prezentów dla dzieci, przekazał nam też wyjątkową nagrodę. Bilety i transport na najbliższy mecz to prezent dla naszego Klubu! A kolejny wyjazd 21 lutego – mecz Wisła – Górnik Łęczna.

Nie ukrywamy, że smak radości zepsuł nam nieco wynik spotkania i postawa zespołu. Dekada naszych wyjazdów, w których przeważają wizyty na stadionie Wisły była usłana różnymi chwilami. Były też takie, jak obecnie. Dla kibica przykre momenty, każdy w różny sposób je przeżywa. My na pewno nie opuścimy drużyny, a inne decyzje nie są zależne od nas. Wierzymy w piłkarzy, wierzymy też w to że zarządzający wiedzą co robią. My wiemy, co mamy robić – wiernie i zawsze dopingować naszej drużynie w duchu, który jest nam blisko – w duchu budowania „uśmiechniętego stadionu”.

Więcej zdjęć na Facebooku