Z książką na stadionie II (20.10.2023)

25.10.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Klub Kulturalnego Kibica

Dobczycka biblioteka, a co za tym idzie działający przy niej nasz Klub Kulturalnego Kibica promowała czytelnictwo na szeroką skalę! Wolontariusze dwukrotnie odwiedzili stadion, gdzie pokazali, że „piłka” i „książka” to dobre połączenie, a stadion jest świetnym miejscem na dowartościowanie czytelniczych pasji i pobudzanie do nich.

Akcja „Z książką na stadionie” jest wyjściem z promocją czytelnictwa poza obszar biblioteki, a nawet gminy. Z inicjatywy dyrektora biblioteki Pawła Piwowarczyka dobczycka książnica realizuje projekt, będący połączeniem elementów kultury i sportu. Podczas spotkań na stadionie Wisły Kraków (6 i 20 października) wspólnie z wolontariuszami z Klubu Kulturalnego Kibica przeprowadzone zostały animacje. W ramach wydarzenie odbyła się także wielka zbiórka książek dla dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dwukrotnie na stadionie odbył się pokaz trików piłkarskich (Paweł Skóra oraz Robert Guzik, czyli Mistrz i Wicemistrz świata w tej dyscyplinie). Biblioteka przygotowała także animacje i quizy m. in. “Piłkarskie statki”, czyli zgadnij gdzie ukryliśmy piłkę, zabawa pt „Jaki to klub? – zgadnij, który klub ma takie logo” oraz „Zgadnij flagę”. Uczestnicy meczu otrzymywali piłkarsko-czytelnicze zakładki. Co ciekawe podczas dwóch spotkań I ligi odbyła się także eskorta piłkarzy z książkami – piłkarze wyszli na boisko z książkami, a na środku boiska przekazali je dzieciom. Pamiątką z wydarzenia były zdjęcia z fotobudki i fotolustra.

Dziękujemy za ogromne wsparcie organizacyjne i sponsoring: Socios Wisła Kraków, Młoda Armia Białej Gwiazdy, DoboR22owe TowarzyStwo Damian Urbaniec, Kasia Dańda, Adam Walasek, Joanna Depta, Małgorzata Kołodziej.

Szczegóły projektu można znaleźć na stronie tutaj: https://biblioteka.dobczyce.pl/pro…/z-ksiazka-na-stadionie.

FOTO:

Kibice Wisły FOTO

Wisła Kraków

Krzysiek Zebala Foto

Ewcia_mk Foto

Bartek Wójtowicz

Projekt ” Stadion oszalał! Z książką na stadionie!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.