Wieści z projektu “Po-łączeni. Siejemy możliwości”.

28.05.2021 Zobacz wszystkie z kategorii Połączeni

Zdjęcie wyrastającej z ziemi rośliny.

W końcu przyszła do nas wiosna. Znacznie łatwiej nam wyobrazić sobie spacery obok kwietnej łąki.

Kwiecień należał do przedszkolaków. Biblioteka przekazała do placówek narzędzia i sprzęty. Do dwóch grup – grupy “Pszczółek” z Przedszkola Samorządowego nr 3 oraz grupy “Fioletowej” z Przedszkola Samorządowego nr 1 przekazaliśmy nasiona ziół, drewniane skrzyneczki, materiały plastyczne, czy zestawy narzędzi. Dzieci wspólnie z Krystyną Jańczak wysiewały nasiona, Ale też odkrywały moc, smak i zapach wczesnych ziół. Zobacz galerię zdjęć.

Seniorzy natomiast prowadzili rozmowy na temat wspólnego wysiewu łąki, dzielili się z nami zdjęciami swych ogrodów, ale również wysiewania zioła z Krysią Jańczak. Wspólnie przygotowali także coś specjalnego – małą niespodziankę, którą opublikujemy niebawem.

Bajka do teatrzyku Kamishibai została już napisana. Pomogła nam w tym Pani Marta Grucela.

Justyna Szawara i Małgorzata Bartnik, autorki projektu organizują zakupy i czuwają nad całością. Już w drugiej połowie maja zaprosimy do wspólnego wysiewu łąki.

“Po-łączeni. Siejemy możliwości” to niezwykły, międzypokoleniowy projekt działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach w latach 2020 – 2021, współtworzony z Przedszkolem Samorządowym nr 3 w Dobczycach.

Dofinansowano ze środków programu „UTW-Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”

Jeśli chcecie być na bieżąco, Zapraszamy na stronę Po-łączeni. Siejemy łąkę w Dobczycach.