Wiedeńska poezja w Stadnikach

29.06.2024 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

28 czerwca o godz. 19:00 w Filia MBP Dobczyce w Stadnikach. Dom Ludowy mieliśmy okazję na małe i większe wzruszenia, a to za sprawą wydarzenia pt. “Wiedeńska poezja w Stadnikach”.

W programie znalazła się poezja Kazimierza Budyna, mieszkańca Stadnik, przeplatana wierszami poetów. Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać także wierszy: Urszuli Bauer, Marii Glonek, Agnieszki Pietruszki, Agnes-Laury Lewandowski, Samuela Goo i Jacka Rozmiarka.

Całość dopełniła wystawa grafik i obrazów artysty Janusza Goździewskiego (Samuel Goo), a oprawę muzyczną i recytację współtworzyli lokalni artyści, dzieci, młodzież i dorośli. Szczególne podziękowania dla pana Piotra Skóry, który przychylał nam muzycznie i poetycko nieba. Nie można nie wspomnieć o poczęstunku, który przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Stadnikach. To była prawdziwa uczta dla ciała i ducha.

Wieczór poetycki przygotowała Dorota Mistarz, która współprowadziła to wydarzenie z panem Kazimierzem Budynem.

Dziękujemy za te wzruszające chwile, za liczną obecność oraz chęć współtworzenia tego wydarzenia z naszą biblioteką. Jesteśmy poruszeni do głębi wdzięczną, lokalną współpracą mieszkańców Stadnik.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! 📟