
23 kwietnia w naszej bibliotece odbył się uroczysty wernisaż wystawy pn. „Twórczość bez granic” pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce, pana Tomasza Susia.
Podczas wernisażu do zgromadzonych zwrócił się kurator wystawy Jerzy Fedirko, który prosił zgromadzonych by z dużą szczegółowością przyjrzeli się wszystkim pracom prezentowanym w bibliotece. Podkreślał, jak wiele można z nich wyczytać, począwszy od doboru kolorów, aż po technikę, która wymaga dokładności. A trzeba pamiętać, że od wielu autorów wymagały one ogromnej pracy.
Na wystawę składają się prace autorstwa Zuzanny Michalec, Natalii Piwowarczyk oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej: Agaty Mamel, Daniela Zająca, Jana Banasia, Piotra Podobińskiego, Anny Murzyn, Zofii Kowal, Marii Jasek-Kubik, Kingi Kuzieli oraz Marty Łaz. Jak zwrócił uwagę kurator wystawy, Jurek Fedirko, zachwyca ilość użytych technik – znajdziemy tu rysunek, ceramikę, ikonę, a nawet haft czy modelarstwo. Najważniejsza jednak jest szczerość i odwaga w dzieleniu się swoją twórczością.
Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu i staraniom inicjatorek – Stanisławy Piąstki i Małgorzaty Michalec z córką Zuzanną. To właśnie te Panie koordynowały całym wydarzeniem aż do samego finału podczas wernisażu.
Dziękujemy za liczną obecność podczas wernisażu, gościliśmy wielu znamienitych gości na czele z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Dobczycach – Małgorzatą Jakubowską, Zastępcą Rady Miejskiej w Dobczycach – Markiem Kaczorem, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach Anną, Kapustą, kierownikiem MOPS Dobczyce Jolantą Mazurkiewicz, kierownikiem ŚDS Dobczyce – Agatą Wolską, kierownikiem WTZ Piotrem Filipowskim, koordynatorką WTZ Dobczyce Joanną Głuc, dyrektorem MGOKiS Dobczyce Andrzejem Topą. Słowa wdzięczności także dla mediów – redakcji ITV Myślenice.
Tak wielu gości świadczy, jak bardzo nasza gmina kieruje się potrzebami osób z niepełnosprawnością. A my jako biblioteka cieszymy się na kontynuację działań zapoczątkowanych u nas przez laty przez Katarzynę Burzawę, a potem Małgorzatę Molendys („projekt „JESTEM”).



















