Wasztaty w ramach projektu “Seniorzy w akcji” za nami!”

14.06.2016 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt złożony w ramach ogólnopolskiego konkursu “Seniorzy w akcji”, przez Justyna Szawara – pracownika naszej biblioteki oraz Krystyna Zając –wolontariuszki biblioteki znalazł się w gronie 35 finalistów z całej Polski! W dniach 9-11 czerwca Panie odbyły w Warszawie warsztaty, podczas których intensywnie pracowały nad pomysłem. Podczas tego spotkania o projekcie “Od radia do ipoda” realizowanym również przez naszą bibliotekę opowiedział dyrektor Paweł Piwowarczyk, który wraz z panem Ryszardem Dulskim jest absolwentem programu „Seniorzy w akcji” sprzed dwóch lat.

Już po wakacjach inicjatorki nowego projektu zaproszą do niego mieszkańców naszej gminy!  To ciekawe przedsięwzięcie dotyczyć będzie cyklu warsztatów i spotkań związanych z tematyką kina. Uczestniczyć będą w nich osoby starsze oraz młodzież. „Do współpracy i prowadzenia zajęć zostaną zaproszeni fachowcy i specjaliści, którzy na co dzień zajmują się filmem. Wspólnie odkryjemy historię naszego dobczyckiego kina, będziemy zgłębiać tajniki filmu, uczestniczyć w projekcjach i dyskutować. Efektem działań będzie krótki film dokumentalny dotyczący Dobczyc, zrealizowany przez uczestników projektu. Czeka nas naprawdę ekscytujące doświadczenie!” – mówi Justyna Szawara, pracownik biblioteki i współautorka pomysłu. Śledźcie uważnie naszą stronę i profil na facebooku, a także sprawdzajcie lokalne wiadomości. Ilość miejsc będzie ograniczona!