„Wakacyjny Regał” w bibliotece

07.09.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Wakacje już za nami. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała bogaty program pt. „Wakacyjny regał”, podczas którego odbyło się aż 16 spotkań. W zajęciach wzięły udział 273 osoby, wśród nich dzieci, młodzież dorośli oraz osoby młode duchem.

Do naszej biblioteki zaprosiliśmy maluszków wraz z rodzicami na „Wesołe zabawy z Franklinem” oraz „Biblioteczne nutki”. Podczas zajęć „Photonowe animacje” oraz „Kreatywne tablety” wprowadziliśmy małych czytelników w świat kreatywnych aplikacji i programowania. Wakacje to także czas kiedy można się czegoś nowego nauczyć. W trakcie „Półki z legendami” dzieci zapoznały się z legendami Dobczyc i okolic, a „Bajkowy świat winyli” przybliżył im temat gramofonów i płyt winylowych. Turniej Fifa zagwarantował uczestnikom pozytywne piłkarskie emocje, a wieczór gier planszowych dobrą dawkę humoru i zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło także czytanek i zajęć plastycznych, jakie można było wykonać m.in. w trakcie „Warsztatów z Teatrzykiem Kamishibai” oraz spotkania „Czytaj, graj i twórz”. Rada społeczna, która działa przy naszej bibliotece, w ramach projektu „Mozaika z książką w tle” zorganizowała Warsztaty z dykcji języka polskiego (prowadzący Piotr Skóra) oraz Warsztaty Fotograficzne (prowadzący Kamil Sorocki). Wyżej wymienione zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród osób dorosłych. Miś Tuliś odwiedził dzieci na placu zabaw. Było trochę tańców, konkursów i przytuleń naszej bibliotecznej maskotki. Klub Kulturalnego Kibica działający przy MBP zorganizował 6 wyjazdów, w których wzięło udział 366 osób. Wakacyjne miesiące, choć pełne wrażeń, dobiegły końca. Przed nami rok szkolny. Szykujemy już nowe atrakcje, które nie pozwolą się naszym czytelnikom nudzić – zapraszamy do biblioteki, planujemy m. in. zajęcia z Klubu Kodowania, cykl zajęć z robotami Photon. Po rezerwacji terminu przeprowadzimy także inne ciekawe warsztaty i lekcje biblioteczne dla grup ze szkół i przedszkoli. Akcja Super Czytelnik ruszy na początku października.

Zespół MBP Dobczyce