To były ciekawe ferie

09.02.2016 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach włączyła się w przygotowanie bogatej oferty zajęć podczas ferii dla dzieci i młodzieży w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka. W sumie ze zorganizowanych zajęć skorzystało łącznie 244 dzieci w wieku od 3 do 18 lat.

Spotkania dotyczyły m. in. ciekawych książek w oparciu o które zbudowane były warsztaty. Tak było w przypadku zajęć pt. „Z książką przez świat”. Kreatywność dzieci rozbudziły książki: “D.O.M.E.K.” Daniela Mizielińskiego i Aleksandry Machowiak oraz “Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko.” Katarzyny Węgierek. Warsztatowy charakter miały także cieszące się dużym powodzeniem zajęcia pt. „Akcja-aplikacja”, które pokazały dzieciom, a także rodzicom, jak wartościowo i edukacyjnie można wykorzystywać tablety. Przy współpracy z Dobczyckim Portalem Informacyjnym kilkanaście osób skorzystało z warsztatów dziennikarskich, których efektem był nagrany reportaż. Podobne efekty pozostały po zajęciach, na których dzieci wcieliły się w operatorów, reżyserów i scenarzystów i nagrywały zwiastuny filmowe. Po raz trzeci biblioteka zaproponowała również tematyczne zajęcia z języka angielskiego skierowane do najmłodszych (dzieci od 3 do 9 lat). Dzięki wolontariuszce przeprowadzone zostały 4 ciekawe spotkania skupione wokół baśni w języku angielskim. Nie zabrakło zajęć dla miłośników piłki nożnej – odbył się chyba pierwszy w Polsce mecz piłkarski w bibliotece połączony ze spotkaniem – podróżą po stadionach i fragmentach najciekawszych meczach piłkarskich. Specjalny wykład związany z wizytami na stadionach odbył się dla dzieci z klubu sportowego Raba. Najmłodsi skorzystali także ze spotkań z Misiem Tulisiem, na którym rozwiązywały zadania przygotowane przez bibliotecznego pupila i czytały ciekawe książki. Tuliś przygotował dwa takie spotkania. Przez całe ferie dzieci korzystały z 10 stanowisk komputerowych (wyjątkowo mogły dłużej grać), 3 tabletów i stanowiska Play Station. Zorganizowano dwa turnieje w grę Fifa oraz turniej w grę League of Legends. Zajęcia dla dzieci i młodzieży przygotowali: Edyta Sewiłło, Dorota Mistarz, Justyna Szawara, a koordynował je dyrektor Paweł Piwowarczyk.

Galeria1

Galeria2