Świat skamieniałości Sebastiana Najdera – już jutro!

19.02.2024 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Sebastian Najder: Muzyk, kolekcjoner, podróżnik, pasjonat paleontologii.

Prowadzi coverowy kanał YouTube – Najder&P gdzie wraz z przyjaciółmi,wykonuje utwory znanych wykonawców. Wokalista i gitarzysta folk-metalowego zespołu Ariadne’s Thread – Nić Ariadny, oraz wokalista Prog Metalowego zespołu HellHaven.

SŁOWO OD AUTORA:

Niniejsza wystawa została przygotowana i opisana przez pasjonata-amatora paleontologii, Sebastiana Najdera w oparciu o literaturę, dane z sieci oraz konsultacje naukowe na specjalistycznych grupach w mediach społecznościowych. Kolekcja podlega nieustannym próbom klasyfikacji poszczególnych okazów. Jest to czasochłonny proces usłany wieloma wyzwaniami, dlatego wiele okazów nie zostało jeszcze szczegółowo lub wcale opisanych.

Dodatkowymi trudnościami jest np. brak danych na temat pochodzenia niektórych eksponatów – nierzadko miejscem ich pozyskiwania nie była ich pierwotna warstwa geologiczna, a bezimienny stos kamieni przywiezionych pod budowę domu. Należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia nieścisłości lub drobnych błędów naukowych, czy też w warstwie merytorycznej opisu kolekcji z racji, że nie była ona klasyfikowana i opisywana przez zawodowca-specjalistę. Osoby dopatrujące się błędów lub nieścisłości proszę o kontakt. W tym celu zachęcam napisać do mnie na adres mailowy: sebastiann.najder@gmail.com.

Chcesz zorganizować taką wystawę w swojej organizacji?

Napisz do mnie!