SPOTKANIE Z ZOŚKĄ PAPUŻANKĄ

27.05.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Spotkanie autorskie z Zośka Papużanka przeszło do historii!

W piątek 26 maja o godzinie 18:00 spotkaliśmy się w naszej bibliotece z Zośką Papużanką, krakowską autorką książek takich jak: “Szopka” (przyniosła autorce duże uznanie i nominację do Paszportów “Polityki”), “On” (również nominacja do Paszportów, do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia oraz wyróżnienie tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca), “Kąkol”, czy zbioru opowiadań “Świat dla Ciebie zrobiłem”. Otrzymała stypendium twórcze miasta Krakowa. Publikuje w czasopismach. Współpracuje z teatrami, obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Mieszka i uczy w Krakowie. Niebawem wydaje nową powieść.

Ma ponad 430 par kolczyków. Codziennie nosi inne.

Spotkanie przebiegało w kameralnej i ciepłej atmosferze. Rozmawialiśmy o procesie twórczym, powstawaniu książki, tytułach, wydawniczych potyczkach, ale też o sensie robienia różnych rzeczy, istocie i roli przedmiotów, sensie sztuki, czy o macierzyństwie i relacjach rodzinnych.

Uczestnicy spotkania zadawali pytania, była czas na wspólne zdjęcia i podpisywanie książek.

Bardzo dziękujemy pani Zośko, że zaglądnęła Pani do naszych SZUFLAD! To był wyjątkowy Dzień Matki z piękną historią – wyrażamy wdzięcznośc za podarowanie cząstki siebie i podzielenie się swoimi historiami.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie poprowadzone w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjny Klub Książki Kulturalne Espresso.