Spotkanie z “Tilią” i śpiew sekcji wokalnej MGOKiS!

15.05.2015 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

To było piękne majowe popołudnie. 14 maja podczas trwającego Tygodnia BibliotekzZ inicjatywy Klubu Literackiego Miejskiej Biblioteki Publicznej przeżyliśmy piękny czas z muzyką i poezją. Gościli u nas poeci zrzeszeni w Grupie Literackiej „Tilia” z Myślenic. Swoje wiersze czytało kilkanaście osób Jolanta Proszek, Lucyna Dyrcz-Kowalska, Kazimierz Budyn, Jan Bajgrowicz, Agnieszka Zięba, Bogusława Michalik – Górka, Małgorzata Kraus, Jadwiga Malina, ks. Eligiusz Dymowski, Katarzyna Dominik, Antonina Sebesta. To nasi lokalni twórcy pochodzący z różnych stron powiatu – Myślenic, Dobczyc, Tokarni, Trzebuni, Borzęty, czy Stadnik.

Każdy z poetów dzielił się trzema swoimi wierszami. Podczas spotkania wystąpiły z piosenką uczestniczki Sekcji Wokalnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach: Maja Kowalska, Emilia Malz, Melania Kowal, Julia Piwowarczyk i gościnnie Dominika Szyszka ze studia piosenki Young stars z Raby Wyżnej. Dziewczyny, którymi profesjonalną opiekę sprawuje Beata Czajka-Rolińska swoimi utworami doprowadziły niektórych do łez…

Poezja żyje i ma się dobrze!

Galeria na facebooku