Spotkanie z Jakubem Błaszczykowskim (16.02.2024)

02.03.2024 Zobacz wszystkie z kategorii Klub Kulturalnego Kibica

KUBA =WIĘCEJ NIŻ PIŁKARZ w Dobczycach

15 lutego na zaproszenie Klubu Kulturalnego Kibica, Dobczyce miały ogromny zaszczyt ugościć Kubę Błaszczykowskiego. Wielokrotnego reprezentanta Polski, uczestnika Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, grającego dla Wisły Kraków,  Borussi Dortmund, VFL Wolfsburg czy Fiorentiny.

Był to szczególny moment, bowiem 23 lutego pojawił się film dokumentalny pt „Kuba”, który można obejrzeć na platformie Amazon Prime. O filmie jest głośno w mediach, bo prezentuje nie tylko dokonania piłkarskie, ale pokazuje wielką osobowość człowieka, który może być dla wielu idolem i przewodnikiem. A takich ludzi dziś brakuje. Autentycznych, wrażliwych, a do tego takich, którym sława i pieniądze nie przesłoniły celu, by dawać innym dobro. Bezinteresownie.

Spełniajcie marzenia!

Łzy wzruszenia, łzy radości. Spełnienie marzeń naszych, spełnianie marzeń dla uczestników. Wspomnienia spotkania z reprezentantem Polski długo jeszcze będą żywe dla uczestników tego wydarzenia. Jak Kuba Błaszczykowski trafił do Dobczyc? Odpowiedział na zaproszenie, chociaż takich zaproszeń ma niezliczone ilości. Jednak przyjął te do Dobczyc. Była jak to powiedział jego wdzięczność za naszą (Klub Kulturalnego Kibica – KKK) wierność w kibicowaniu mimo wszystkich przeciwności, mimo porażek. Kuba mówił także o podziwie dla wszystkich, którzy nie wstydzą się takich projektów, jak ten, z nazwą “Kulturalny” w tle. I to właśnie głównie uczestnicy wyjazdów z dobczyckim Klubem Kulturalnego Kibica wypełnili salę. Oprócz nich w spotkaniu wzięły udział wszystkie zaproszone z gminy kluby sportowe – reprezentowane głównie przez dzieci i młodzież. To właśnie do młodych skierowane było to spotkanie, bo reprezentant Polski miał dla nich wspaniałe przesłanie. Mówił o tym, by nigdy się nie poddawali, nawet gdyby ktoś im wmawiał że się nie uda spełniać marzeń. By wierzyli. Słowa z ust Kuby, którego życie doświadczyło w tragiczny sposób, były budujące i zapisały się nam w sercach.

Pół tysiąca uczestników, tysiące zdjęć i autografów

Ciężko oddać słowami to, co wydarzyło się 15 lutego w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego. W spotkaniu wzięło udział pół tysiąca osób. Na przywitanie Kuby „KKK” przygotował specjalny program artystyczny z wniesieniem napisu „KUB” oraz transparentu „KUBA = WIĘCEJ NIŻ PIŁKARZ”. Podczas spotkania ze specjalnym repertuarem wystąpili: Ela Bogacz („Nie bój się chcieć”) oraz Piotr Skóra („Niepokonany” i „Nigdy nie będziesz szedł sam”). Była możliwość zadania pytań Gościowi, czy wzięcia udziału w konkursu wspólnie z nim. Losowane były także nagrody. A prawdziwą gratką było to, że każdy kto tylko zechciał mógł sobie zrobić z KUBĄ zdjęcie, otrzymać autograf. Były zawodnik Wisły i Borussi przez ponad dwie godziny (bez przerwy) uszczęśliwił wszystkich chętnych do spełniania małych marzeń o spotkaniu z nim. Nie brakowało łez wzruszenia. A relacje w mediach społecznościowych uczestników spotkania świadczyły o tym, że dla wielu było to jedno z piękniejszych wydarzeń w życiu.

Podziękowania

Ekipa organizacyjna dziękuje KUBIE za poświęcenie czasu i takie zaangażowanie w nie. To jak wiele dobra zostawił w naszej „małej ojczyźnie” świadczy jak wielkim jest człowiekiem. A szacunek mu oddany, sposób przyjęcia był godny wielkiego autorytetu jakim jest. Głównym odpowiedzialnym za spotkanie, a zarazem inicjatorem pomysłu zaproszenia Kuby Błaszczykowskiego do Dobczyc był koordynator „KKK” – Paweł Piwowarczyk, któremu pomagał zespół od wielu lat wspierający klub we wszystkich licznych wyjazdach. Warto wymienić te wszystkie osoby, a są to Ewa i Ireneusz Wojtanowie, Sławomir Bryl, Katarzyna Matoga, Jan Debowski, Pawęł Popielak i Paweł Kobiałka. Słowa wdzięczności za wsparcie w przygotowaniu tej imprezy także dla Bartłomieja Wójtowicza i Karoliny Szydlik-Kołos.

Organizatorzy dziękują także Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu za pomoc techniczną, udostępnienie sali i pomoc akustyka. Gminie i Miastu Dobczyce oraz Bankowi Spółdzielczemu w Dobczycach za finansowe wsparcie wydarzenia – ufundowanie wspaniałej atrakcji (fotobox), wydruk pamiątkowych kart dla 500 uczestników oraz przygotowanie banneru.

Dzięki takim wydarzeniom wszyscy – uczestnicy, organizatorzy, zyskujemy dużo dobrych emocji, które zmieniamy na DOBRO w naszym życiu.

PS: „Kuba=więcej niż piłkarz” to słowa zawarte na transparencie, który trzymany był na scenie. Jest z nim związana wyjątkowa historia. Przygotowali go uczestnicy naszego Klubu i pojawił się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pojawia się on także w filmie o Kubie. A po spotkaniu w Dobczycach producenci filmu zaprosili reprezentantów KKK na dziennikarską premierę filmu do Warszawy. Poprosili również o wypożyczenie transparentu. Wszyscy wchodzący na premierę prasową i premierę dla gości i gwiazd mijali napisany, nawiązywali do niego także dziennikarze w swoich pytaniach do Kuby i relacjach z wydarzenia.