“SŁOŃ WIELCE NIESKROMNY” I INNE WIERSZE

18.12.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

15 grudnia w naszej bibliotece odbyła się premiera najnowszej książki Marty Gruceli pt. „Słoń wielce nieskromny i inne wiersze”. Znajdziecie w niej ilustracje Małgorzaty Molendys.

To był wesoły wieczór, który wprowadził uczestników w świąteczny klimat. Spotkanie otworzyła piosenka „Fantazja” w wykonaniu Emilii Dudzik. Wiersze przeczytali: Jadwiga Daniek- Salawa, Tomasz Molendys, Marcin Grucela, Józef Piwowarczyk i sama Marta Grucela. Nie zabrakło „Ilustrowanek stworzonych przez Małgorzatę Molendys, które wciąż można obejrzeć na YouTubie naszej biblioteki. Całość ubogaciła muzyka. Na klawiszach dwa utwory zagrał Piotr Maj, a na trąbce kolędę wykonał Wojciech Molendys. Słodką niespodziankę upiekła Pani Monika Kiełtyka.

Podczas spotkania nie zabrakło czasu na wspomnienia, życzenia i podziękowania (w tym także dla Pana Pawła Łuczaka, który wraz z Marcinem Grucelą był odpowiedzialny za skład książki). Na koniec podpisy i zdjęcia z autorką i ilustratorką.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami ten piątkowy wieczór. Doceniamy każdą Waszą obecność i jest nam ogromnie miło, że tak licznie zagościliście w naszych bibliotecznych progach.

Książka może być pięknym, gwiazdkowym prezentem, a można ją nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach.

Zapraszamy.