Seniorzy w akcji – “Od radia do ipoda”

24.11.2014 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

W sobotę 22 listopada 2014 r. ruszył projekt “Od radia do ipoda”. Tego dnia odbyło się też spotkanie organizacyjne międzypokoleniowej grupy warsztatowej. Najmłodsza uczestniczka ma 5 lat a najstarszy uczestnik ponad 70! Na zajęcia zapisało się 25 osób, wciąż mamy chętnych na kolejne zapisy.

W projekcie biorą udział między innymi gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dorośli i seniorzy. Każdy z uczestników dostanie możliwość zbudowania własnego odbiornika radiowego. Częścią projektu będzie spotkanie ze znanym radiowcem, wystawa, a także warsztat, na którym młodsi dokształcą seniorów w obsłudze nowinek technologicznych. Będzie się działo!
Projekt jest ogólnopolskim konkursem dotacyjnym realizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “Ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, której laureatką została Nasza biblioteka.