Ruszył projekt “Chodźmy razem do kina!”

13.10.2016 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Krystyna – wolontariuszka biblioteki oraz Justyna – jej pracowniczka poznały się na inwentaryzacji w bibliotece. Kilka miesięcy później odważyły się i napisały swój projekt pt. “Chodźmy razem do kina” – działania pań wspierał mocno dyrektor biblioteki. Marzenia stały się rzeczywistością, Krystyna i Justyna otrzymały dotację, a przed rozpoczęciem projektu uczestniczyły w warsztatach w Warszawie gdzie doprecyzowały swoje działania. Macie szanse uczestniczyć w niesamowitej przygodzie. do której już dziś zaprasza Was Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach.

Zapisy na warsztaty ruszają w październiku.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY. Ilość miejsc jest ograniczona (max. 30 osób). Na warsztaty zapraszamy osoby w każdym wieku powyżej 14 lat.

Chętni deklarując swoje uczestnictwo zobowiązują się uczestniczyć w spotkaniach.

Projekt obejmie cykl 14 spotkań. Zajęcia odbywać będą się w soboty, od listopada do czerwca (około dwa spotkania na miesiąc), godziny spotkań ustalone zostaną z uczestnikami.

Do współpracy i prowadzenia zajęć zostaną zaproszeni fachowcy i specjaliści, którzy na co dzień zajmują się filmem (reżyser, operator filmowy, aktor). Spotkania będą miały charakter warsztatowy, będziemy zgłębiać tajniki filmu oraz dyskutować, odkryjemy także historię naszego dobczyckiego kina, wymienimy się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat tego czym kino było niegdyś, a czym jest dzisiaj.

Czekają nas dwa wyjazdy do kina na wybrane filmy. Oprócz tego uczestnicy warsztatów przy pomocy fachowego operatora stworzą krótki film dokumentalny promujący gminę Dobczyce. Premiera filmu odbędzie się w auli Regionalnego Centrum Oświatowo –Sportowego w Dobczycach, na pokaz zaprosimy mieszkańców miasta oraz władze gminy.

Na uczestników czekają także inne niespodzianki.

Projekt zrealizowany w ramach ogólnopolskiego programu „Seniorzy w akcji”, realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze
środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji można uzyskać na naszym fanpage