RELACJA ZE SPOTKANIA Z JAKUBEM MAŁECKIM

05.11.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

4 listopada 2022 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej bibliotece Jakuba Małeckiego.

Spotkanie było podzielone na trzy części, a na każdym etapie uczestnicy wydarzenia mogli zadawać pytania autorowi.

Najpierw pisarz opowiedział coś więcej o sobie. Dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi Małecki oraz jaka była jego droga do pozostania pisarzem. Nie zabrakło wesołych anegdot z życia autora.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, w budynku i tekst „KINGA”

Kolejna część dotyczyła warsztatu pracy pisarza oraz tego, jak wygląda proces tworzenia książki. Te kwestie często nurtują czytelników, a Jakub Małecki wykazał się wielką otwartością w tym temacie. To było ciekawe doświadczenie usłyszeć, jak wygląda pisanie powieści „od kuchni”.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie siedzą i w budynku

Na koniec kilka słów o ostatniej, nagrodzonej książce pt. „ŚWIĘTO OGNIA”. Jakub Małecki opowiedział o swoim przygotowaniu oraz wolontariacie w jednym z Domów Opieki Społecznej. Autor nie zdradził fabuły książki, ale na pewno swoją opowieścią zachęcił osoby, które jeszcze nie czytały „Święta ognia” do sięgnięcia po tę lekturę. Nie zabrakło informacji dotyczących ekranizacji książek autora. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi refleksjami. Potem nadszedł czas na autografy i dedykacje oraz zdjęcia z autorem.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i ludzie stoją

Jakubie Małecki bardzo dziękujemy, że podarowałeś nam swój czas. Spotkanie na pewno było spełnieniem marzeń wielu miłośników Twojej literatury. Miło było gościć tak naturalnego, autentycznego i otwartego na ludzi autora. Mamy nadzieję DO NASTĘPNEGO! I czekamy z niecierpliwością na kolejną książkę. A wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy aktywność i liczną obecność. Cieszymy się, że jesteście. Spotkanie zorganizowała Justyna Szawara w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki DKK Kulturalne espresso działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Więcej pięknej fotorelacji Pawła Stożka tutaj.