“Para buch, książka w ruch”

15.05.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Nie ustajemy w działaniach dla Was. Tym razem dostaliśmy się do kolejnego projektu “Para-buch! Książka w ruch!” organizowanego przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, dzięki któremu będziemy rozwijać wśród najmłodszych pasję do książek i doświadczeń naukowych! Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa bez udziału wolontariusza. W działania włączyła się Natalia Maj, która z wykształcenia jest biologiem. W duecie z bibliotekarzem będą prowadzić dla najmłodszych ten ciekawy projekt!

Przewidziane w projekcie działania to:
– przygotowanie zasobów edukacyjnych (listy rekomendowanych książek popularnonaukowych dla dzieci, strony internetowej, poradnika, wskazówek, pomysłów i inspiracji) dla osób prowadzących w bibliotekach spotkania czytelnicze, edukacyjne i animacyjne dla młodszych dzieci,
– dwudniowe praktyczne szkolenia,
– prowadzenie przez biblioteki uczestniczące w projekcie spotkań dla dzieci (3-10 lat) wokół książek popularnonaukowych,
– konkurs z atrakcyjnymi nagrodami,