“Kultura w czasach sztucznej inteligencji”

30.04.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

6.04.2019 r. w Krakowie w Międzynarodowym Centrum Kultury dyrektor biblioteki Paweł Piwowarczyk wystąpił z krótką prezentacją w ramach konferencji Kultura w czasach sztucznej inteligencji. To był zaszczyt, że mogliśmy wystąpić jako reprezentanci bibliotek w tym ważnym temacie.

W czasie wystąpienia dyrektor opowiedział o działaniach biblioteki i projektach w tej dziedzinie: kodowanie, warsztaty z robotami Photon, Finch, warsztaty Lego Mindstorms, wykorzystaniem nowych technologii. Nie zabrakło wątku związanego z projektem “Od radia do Ipoda” w ramach “Seniorzy w akcji”, czy też tych nawiązujących do projektu odnowy makiety. Te działania biblioteka realizowała we współpracy ze Stowarzyszeniem Kat Dobczyce, Stowarzyszeniem Konstruktorzy Marzeń, czy też wraz z Zespołem Szkół w Dobczycach.