Regulamin akcji

12.10.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Od poniedziałku 16 października rozpoczęła się czwarta edycja akcji “Zostań Super Czytelnikiem”. Do akcji można dołączać do 15 grudnia br. Karty dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków z gminy Dobczyce zostaną przekazane w szkołach i przedszkolach. Dzieci spoza naszej gminy lub te, które nie uczęszczają do przedszkola można odbierać karty w bibliotece. W tym roku zbieramy ZWIERZAKI! W każdym tygodniu dzieci będą otrzymywały atrakcyjne naklejki zwierząt w  zamian za wizytę w bibliotece publicznej lub szkolnej. Szczegóły w rozwinięciu.

W tym roku dzieci otrzymują różne wzory kart:

– przedszkolaki mają swoją kartę z miejscem na 15 naklejek

– uczniowie klas I-III otrzymają kartę z miejscem na 15 naklejek i 5 naklejek specjalnych

– uczniowie klas IV-VII otrzymają kartę z miejscem na 15 naklejek i 5 naklejek specjalnych

JAK ZOSTAĆ SUPER CZYTELNIKIEM?

Regulamin  dla przedszkolaków

1. „Super Czytelnik” to akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, do której zaprasza dzieci z Przedszkoli z Gminy Dobczyce, a także chętne dzieci spoza gminy.

2. Akcja trwa od 16 października 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Do akcji można przystąpić najpóźniej do 15 stycznia 2018 r.

3. W jednym tygodniu dziecko może otrzymać tylko jedną naklejkę w bibliotece publicznej, warunkiem jest wypożyczenie przynajmniej jednej książki lub czasopisma. Przy każdej naklejce bibliotekarz wpisuje datę.

4. Zebranie 15 naklejek umożliwia zdobycie tytułu „Super Czytelnika” w czwartej edycji.

5. W przypadku braku możliwości wizyty dziecka w bibliotece, książkę mogą wypożyczyć rodzice/opiekunowie lub rodzeństwo.

6. Uzupełnioną naklejkami kartę należy złożyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach do dnia 30 kwietnia 2018 r

7. Dyplomy i nagrody dla „Super Czytelnika” zostaną rozdane w maju i czerwcu 2018 roku.

Regulamin   dla uczniów szkół podstawowych I do III i IV do VII

1. „Super Czytelnik” to akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach i bibliotek szkolnych z Gminy Dobczyce, do której zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, a także dzieci spoza gminy.

3. W jednym tygodniu dziecko może otrzymać tylko jedną naklejkę ( w bibliotece szkolnej lub publicznej), warunkiem jest wypożyczenie przynajmniej jednej książki lub czasopisma. Przy naklejce musi znaleźć się data wizyty, którą wpisuje bibliotekarz.

4. Zebranie 15 naklejek (w tym przynajmniej 8 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach, 7 w bibliotece szkolnej) oraz wykonanie zadań dodatkowych umożliwia zdobycie tytułu „Super Czytelnika”. Istnieje możliwość zebrania wszystkich 15 naklejek w bibliotece publicznej.

5. Zadania dodatkowe realizowane mogą być w dowolnej kolejności i w dowolnym czasie trwania akcji. Za każde wykonane zadanie otrzymuje się naklejkę specjalną. Klasy od I do IV wykonują co najmniej dwa zadania. Klasy od V do VII wykonują wybrane przez siebie co najmniej trzy zadania.

Zadanie nr 1. Weź udział w dowolnym spotkaniu organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dobczycach lub wykonaj plakat A3 albo ilustrację A5 dotyczącą przeczytanej książki.

Zadanie nr 2. Wykonaj zdjęcie promujące bibliotekę lub zdjęcie związane z ulubioną książką – przynieś je (maksymalny format A5) lub przyślij je do biblioteki publicznej na adres mbp@dobczyce.pl.

Zadanie nr 3. Przyprowadź do biblioteki kogoś, kto nie jest jeszcze naszym czytelnikiem lub zaproponuj sam zadanie, które wykonasz.

Zadanie nr 4. O szczegóły tego zadania pytaj w bibliotece szkolnej.

Zadanie nr 5. Napisz wiersz lub opowiadanie albo przygotuj komiks dotyczący biblioteki lub czytania.

6. W przypadku braku możliwości wizyty dziecka w bibliotece, książkę mogą wypożyczyć rodzice/opiekunowie lub rodzeństwo.

7. Super Czytelnik terminowo oddaje książki.

8. Uzupełnioną naklejkami kartę należy złożyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach do 30 kwietnia 2018 r.

9. Dyplomy i nagrody dla „Super Czytelnika” zostaną rozdane w maju i czerwcu 2018 roku.