„Para-buch! Książka w ruch!”

10.09.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

W dniach 5-6 nasza wolontariuszka Natalia Maj, oraz dyrektor biblioteki Paweł Piwowarczyk wzięli udział w szkoleniu, dzięki któremu biblioteka zaproponuje dzieciom w wieku 3-10 lat ciekawe zajęcia w ramach projektu„Para-buch! Książka w ruch!”.

To nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.
W najbliższych miesiącach w bibliotece pojawi się większa liczba książek rekomendowanych na zajęcia oraz propozycja zajęć skierowana głównie dla przedszkoli oraz klas 1-3.

Galeria na Facebooku