Osiem sztandarów – wernisaż wystawy Małgorzaty Anity Werner

11.09.2024 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Razem z Myślenickim Stowarzyszeniem Cooltura, zapraszamy na wernisaż wystawy Małgorzaty Anity Werner, który odbędzie się w Galerii Okrągłej w naszej bibliotece w dn. 23.09. o godz.18:00.

Kuratorem wystawy jest Jurek Fedirko, który tak pisze o pracach artystki:

Małgorzata Anita Werner pochodzi z Krakowa, ale od lat mieszka w Myślenicach. Uczęszczała do Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, studia na wrocławskiej ASP ukończyła z ceramiki artystycznej (wydział ceramiki i szkła) w roku 1995, broniąc dyplom u znanej prof. Ireny Lipskiej– Zworskiej. Przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Prace Małgorzaty Anity Werner są wystawiane nie tylko w Polsce, ale również za granicą, żeby tylko wymienić Francję, Słowację, Niemcy, Ukrainę, Litwę, a nawet Japonię. Podczas licznych aukcji dzieł sztuki prowadzonych na cele charytatywne, wiele emocji wzbudzały malowane przez nią malowane na jedwabiu prace nawiązujące do sztuki japońskiej.

Sztuka łamie granice i przekracza formalne bariery, a każdy artysta w swoim dziele zostawia to co najcenniejsze – cząstkę siebie – mówi artystka.