Czytaliśmy Quo Vadis

06.09.2016 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele bibliotek i stowarzyszeń, samorządowcy i redaktorzy wzięli udział w Narodowym Czytaniu 2016 zorganizowanym już po raz trzecie przez Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Stowarzyszenie Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół w Dobczycach oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Dobczycach. Tym razem na tapetę poszła powieść Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”.

Organizatorzy, szczególnie Anna Stożek, Wioletta Wyroba, Justyna Dudzik i Paweł Piwowarczyk zadbali o różnorodność formy przekazu. Były filmy, muzyka, ciekawostki historyczne, zdjęcia, wystawa, pieczęć, płonące lody symbolizujące pożar Rzymu. Fragmenty powieści czytali Wiceburmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Halina Adamska-Jędrzejczyk, wicestarosta myślenicki Tomasz Suś, Piotr Skóra, Julia Dudzik, Joanna Zahel, Nikola Hyży, Gabriela Łukasik, Magdalena Piwowarczyk i Paweł Piwowarczyk, Wioletta Wyroba, Anka Stożek, Renata Starmach, Justyna Różycka- Bączyńska, Bartosz Cwynar, Justyna Szawara, Marta i Łukasz Frańkowie, Magda Wojtan i drużyna Rozbieganych Dobczyc.

W postać Nerona wcielił się Paweł Popielak, który znanym wszystkim gestem, wydawał ocenę czytającym fragmenty książki. W nagrodę była ambrozja – pokarm bogów lub cykuta – trucizna (tu zastąpił ją sok z cytryny), dla tych którzy nie znaleźli uznania w oczach cesarza.
Imprezę poprowadziła polonistka Zespołu Szkół Justyna Dudzik.

Fot. Magdalena Gaweł (UGiM Dobczyce)

Więcej zdjęć w galerii na facebooku