Książki elektroniczne w naszej bibliotece!

18.02.2014 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Drodzy Czytelnicy! Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA! Uruchomiliśmy dostęp do czytelni IBUK LIBRA, w której można czytać książki na ekranie komputera bądź innego urządzenia np.: czytnika. Teraz dostęp do 1446 tytułów z różnych dziedzin wiedzy może mieć każdy, kto będzie korzystał z komputera w naszej bibliotece, bądź otrzyma kod aktywacyjny PIN, za pomocą którego aktywuje dostęp do tej czytelni z komputera w domu. Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?

Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?

Wchodzimy na stronę www.libra.ibuk.pl aby się zarejestrować podając adres e-mail i hasło. Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów, do których ma uprawnienia. Aby móc w pełni korzystać z Ibuka, należy korzystać z następujących przeglądarek: Firefox, Chrome, Safari. Założenie osobistego konta myIbuk, umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem, takich jak: zaznacz tekst, notatki, wprowadź zakładki, stwórz wirtualną półkę z książkami, korzystaj ze słownika i encyklopedii czy generuj bibliografię.

Dostęp do publikacji na stronie libra.Ibuk.pl  z sieci bibliotecznej MBP w Dobczycach.

Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionym przez bibliotekę dostępie do danej pozycji pokaże się ikonka „czytaj”. Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

Korzystanie z Ibuka w domu:

W bibliotece otrzymujemy KOD PIN, który będzie aktualny przez cały rok.

1.      Po wejściu na stronę www.libra.Ibuk.pl należy wybrać „Zarejestruj się”.

2.      Po wyborze „Zarejestruj się „ poproszeni  zostaniemy o zalogowanie (wpisujemy adres e-mail). Hasło musi składać się z minimum sześciu znaków. Przed zatwierdzeniem należy zaakceptować regulamin.

3.    Po prawidłowym podaniu danych jesteśmy poinformowani o tym, że „Konto zostało zarejestrowane”.

4.   Gdy już zalogujemy się do naszego „Ibukowego” konta należy przypisać bibliotekę z zasobów której chcemy korzystać. Opcja dodawania bibliotek umieszczona jest w lewym górnym rogu przy logo „Ibuk Libra”. Wpisujemy otrzymany PIN w polu KOD PIN. Odtąd będziemy mieć już dostęp do zasobu książek elektronicznych Małopolskich Bibliotek Publicznych.

Jeśli będziesz miał jakieś problemy z dostępem do Ibuka  poproś o pomoc bibliotekarza.