Jakie były wakacje z biblioteką?

08.09.2015 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Wiemy, że wakacje to już wspomnienia…wracamy do nich w liczbach…Ale powiemy Wam, że te liczby mogą się przeobrazić – przecież biblioteka czynna jest cały rok i zawsze ma dla Was jakiś dobry pomysł:)

Tak było w wakacje…

Noc w bibliotece
Po raz pierwszy biblioteka zorganizowała „Noc w bibliotece”. Wielki w niej udział miała pani Justyna Szawara – absolwentka filmoznastwa, która wprowadziła uczestników w świat filmu. Ciekawa prezentacja, fragmenty starych filmów przygotowały uczestników do drugiej części spotkania. A w niej sami przygotowywali na tabletach zwiastuny filmowe, w których brali udział. Nie zabrakło oczywiście pizzy. Najmłodszą grupą w kąciku dla dzieci zajmowała się pani Natalia Piwowarczyk i tam również dzieci nie mogły się nudzić. Pierwszą „Noc w bibliotece” spędziło 31 dzieci.

Turnieje gier
W lipcu odbyły się turnieje gier dla dzieci i młodzieży. Jeden z nich organizował wspólnie z biblioteką uczeń gimnazjum Jakub Zabdyr. W turnieju „LoL” wzięło udział ponad 30 osób – w tym także osoby z gminy Gdów i spędzający wakacje w Dobczycach gimnazjaliści z Krakowa. W turnieju „jedynek” triumfował Bartosz Romanek z Dobczyc. Natomiast w turnieju piłkarskim Fifa zagrało 19 osób – w grupie młodszej zwyciężył Karol Zborowski (miejsce II dla Kacpra Pudlika, a III dla Kamila Zbrożka), który w nagrodę wyprowadzi zawodników Wisły Kraków na mecz. Z grupy starszej najlepszy był Kamil Grandys (Barcelona), kolejne miejsca dla Jakuba Majewskiego i Artura Samka.

Język angielski, tablety
Aż 36 dzieci w wieku od 3 do 9 lat skorzystało z lekcji języka angielskiego prowadzonych wolontaryjnie przez Magdalenę Piwowarczyk. Odbyło się w sumie aż 10 spotkań. Oprócz tego odbyły się zajęcia warsztatowe, które pokazały jak kreatywnie można spędzić czas z tabletem. Wzięło w nich udział 13 osób.

Wyjazdy na mecze, Robo-wakacje
Ponad 200 osób skorzystało z czterech wyjazdów na mecze z Klubem Kulturalnego Kibica. Frekwencja dopisała na meczach z Górnikiem, Lechią, Lechem i Śląskiem. Wiele osób było na meczu po raz pierwszy. Najmłodsi rywalizują w konkursie na eskortę podczas meczu Wisły, co dodatkowo mobilizowało do wyjazdów. Kolejne już we wrześniu (Korona – 25.09 o godz. 18, zapisy do 20 września).
Kursy e-learningowe
Nowością były uruchomione przez nas od wakacji kursy e-learningowe z języka angielskiego (poziomy A1-B2), niemieckiego (poziomy A1-B1), hiszpańskiego (poziomy A1-B1 ) oraz nauki szybkiego czytania i kursu programu photoshop! Bezpłatne dostępy do kursów e-learningowych (można z nich korzystać w domu) odebrało 80 osób. Mamy jeszcze 70 wolnych miejsc na kursy.

Wakacje z biblioteką w liczbach:
Wyjazdy na mecze z Klubem Kulturalnego Kibica: 238 uczestników
Język angielski dla dzieci – 36 uczestników