II DOBCZYCKIE SPOTKANIE Z POEZJĄ

04.09.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

26 sierpnia o godzinie 19:00 na Zamek i Skansen Dobczyce odbyło się II Dobczyckie Spotkanie z Poezją – wydarzenie pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce.

Słowu czytanemu przez nasze Poetki i Poetów towarzyszyła wspaniała muzyka i sztuka – wystawa prac zorganizowana przez Stowarzyszenie Ispina Dobczyce.

Wysłuchaliśmy wierszy naszych lokalnych artystów: Kasi Dominik, Kazimierza Budyna, Jadwigi Daniek-Salawy, Lucyny Dyrcz-Kowalskiej, Andrzeja Domagalskiego, Leszka Głusia, Marty Gruceli i Beaty Rokosz. Pojawiły się utwory dotyczące naszej lokalnej społeczności lub miasta Dobczyce.

Słowa uznania oraz gratulacje wyraził burmistrz Tomasz Suś, który wspólnie z dyrektorem naszej biblioteki wręczał statuetki i listy gratulacyjne naszym wspaniałym artystom.

Wyjątkową scenografię przygotowało Stowarzyszenie Ispina Dobczyce. Mury zamku zdobiła wystawa lokalnych pasjonatów malarstwa i pisania ikon pt. “Wypisz – Wymaluj”.

O oprawę muzyczną zadbali: Małgorzata Molendys i Marek Cieślak oraz Sabina Kołodziej i Tomasz Majewski ze Szkoła Muzyczna im. Franciszka Mireckiego w Dobczycach.

Ten klimatyczny wieczór poprowadzili główni koordynatorzy wydarzenia – Justyna Szawara (Biblioteka) oraz Ryszard Litworowski (Rada Społeczna).

Wydarzenie przygotowała nasza biblioteka wraz z Rada Społeczna przy Miejskiej Bibliotece w Dobczycach

przy współpracy z:

❤Izba Gospodarcza Dorzecza Raby