GRANTY w programie „Partnerstwo dla książki” 2024

09.04.2024 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Kolejne dobre wiadomości! 🌼🌼🌼

Otrzymamy granty na działania skierowane do Was o łącznej wartości ponad 21 tysięcy złotych!

Ministerstwo wysoko oceniło nasze projekty nadesłane w ramach programu „Partnerstwo dla książki”:

1. „Projekt: ŁĄKA. Piękni z natury i literatury” 💚

✔ Przy bibliotece wysiejemy łąkę, a wydarzeniu temu towarzyszyć będą międzypokoleniowe rozmowy, spotkania z autorami literatury pięknej i poezji, sesja fotograficzna, wystawa, warsztaty…

2. „Piłkarze vs pisarze! Przez sport do literatury” ⚽️

✔ Ludzie kultury i sportu spotykają się w pojedynku na słowa i emocje, w finale mistrz freestyle football przedstawi pokaz z piłką i książką. Do tego wystawa zdjęć zrobionych na stadionie. Pokażemy, że czytanie, kibicowanie, pasja sportowa i pasja kulturalna i czytelnicza mogą się ze sobą “spotykać”.

🌼Nad projektami czuwać będą ich autorzy Justine Szawara i Paweł Piwowarczyk.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”