FINAŁ AKCJI

26.06.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Wielka trasa odmienionego już Misia Tulisia, zakończyła się. W 2018 roku nagrodziliśmy 592 czytelników (281 uczniów szkół podstawowych i 311 przedszkolaków oraz dzieci spoza gminy). Miejska Biblioteka Publiczna z Dobczyc była głównym organizatorem akcji, do której zaprosiła biblioteki szkolne z całej gminy.

IV edycja Akcji Zostań Super Czytelnikiem trwała od 16 października 2017 r. do 30 kwietnia 2018r. W tym czasie dzieci miały odwiedzić 16 razy bibliotekę wypożyczając książkę. W tym przynajmniej 8 razy w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz siedmiokrotnie
w bibliotece szkolnej. Uczestnicy akcji zbierali naklejki z postaciami zwierząt. Co tydzień przygotowywaliśmy ciekawe informacje dotyczące konkretnego zwierzaka, które umieszczane były na Facebooku biblioteki oraz w naszej siedzibie. W ten sposób IV edycja nabrała również charakteru edukacyjnego. Dodatkowo uczniowie z klas od I do VII, aby otrzymać miano Super Czytelnika, musieli uzyskać naklejki dodatkowe wykonując konkretne zadania. W związku z tym spłynęły do nas zdjęcia promujące czytelnictwo, zakładki, wiersze o bibliotece oraz inne piękne ilustracje. W niedługim czasie będzie można je podziwiać
w naszej bibliotece.

Dziękujemy za zaangażowanie przede wszystkim bibliotekarzom szkolnym z całej gminy oraz opiekunom bibliotek szkolnych, a także rodzicom którzy dbali o to by dzieci mogły dotrzeć do biblioteki publicznej w Dobczycach. Nagrody w akcji były współfinansowane przez Gminę i Miasto Dobczyce, patronat nad akcją objął Pan Burmistrz Paweł Machnicki. Medialnie wspierał nas Dobczycki Portal Informacyjny oraz Miesięcznik Tapeta. Część nagrodzonych otrzymała książkę, która została wydana przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Cieszymy się, że nasza inicjatywa wspierająca czytelnictwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jesteśmy dumni, że Akcja Zostań Super Czytelnikiem zainspirowała już kilka bibliotek w Polsce do działania w podobnym kierunku. Mamy nadzieję, że kolejna edycja, która rozpocznie się w październiku 2018r. spotka się z równie gorącą aprobatą.

Więcej zdjęć na facebooku