Finał akcji „Zostań Super Czytelnikiem”

17.11.2015 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

16 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach odbył się finał akcji „Zostań Super Czytelnikiem” dla dzieci, które ukończyły zbieranie pieczątek w pierwszej edycji. Mali „Super Czytelnicy”  spotkali się w bibliotece z Paniami bibliotekarkami Edytą Sewiłło i Dorotą Mistarz, dyrektorem Pawłem Piwowarczykiem, a także Misiem Tulisiem, bohaterem akcji. Wszystkie dzieci otrzymały  nagrody:  medale, dyplomy, słodycze  oraz miały  możliwość zrobienia zdjęcia z Tulisiem.

Tytuł Super Czytelnika zdobyli: Braś Martyna, Braś Nikola, Kaletka Wiktoria, Kania Emilia, Kania Julka, Korecka Hania, Korecka Zosia, Komperda Konrad, Komperda Patrycja, Komperda Sandra, Niedbach Barbara, Niedbach Dawid, Niedbach Natalia, Oberwan Julia, Podmokły Antoś, Pudlik Filip, Szewczyk Maciej, Węgrzyn Zuzia.
Akcja trwała od kwietnia do listopada 2015 roku.  Dla dzieci, które zbierają pieczątki nadal, przewidujemy zakończenie w późniejszym terminie, który ogłosimy na naszej stronie i fanpage.
W całej gminie było duże zainteresowanie akcją. Uczestnikami były dzieci-czytelnicy naszej biblioteki.
Od niedawna prowadzimy drugą edycję „Zostań Super Czytelnikiem”,  do udziału w której zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe oraz przedszkola z terenu naszej gminy. Wspomaga ją wolontariuszka Justyna Szawara.
Akcja będzie prowadzona do końca kwietnia przyszłego roku. Za każdą osobistą wizytę dziecka w bibliotece szkolnej  lub publicznej i wypożyczenie przynajmniej jednej książki, lub czasopisma uczestnik otrzymuje pieczątkę. W jednym tygodniu można otrzymać maksymalnie jedną pieczątkę z biblioteki szkolnej lub publicznej. Po uzbieraniu 20 pieczątek czytelnik składa kartę w bibliotece szkolnej lub publicznej. Nagrodą będzie otrzymanie dyplomu potwierdzającego zdobycie tytułu „Super Czytelnika”, a będzie go wręczał osobiście miś „Tuliś”. Lista „Super Czytelników” będzie wywieszona w bibliotekach. W akcji mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci .
Dzięki prowadzonym działaniom w ciągu ostatniego miesiąca do naszej biblioteki zapisało się wielu nowych użytkowników.
Akcja w całości sponsorowana jest z budżetu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach.