BIBLIOTEKA DLA ŚRODOWISKA I KLIMATU

19.12.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Otrzymaliśmy nagrodę główną w konkursie „Biblioteka dla środowiska i klimatu” organizowanego w ramach Program Rozwoju Bibliotek.

Wszystko za sprawą projektu “Połączeni. Siejemy możliwości” realizowanego przez naszą bibliotekę w latach 2020/2021 we współpracy z Przedszkolem Samorządowym nr 3 w Dobczycach.

Otrzymaliśmy 1 miejsce na 53 zgłoszeń !Co szczególnie ujęło komisję konkursową?

Za “zaangażowanie starszych mieszkańców w działania edukacyjne wprowadzające w świat ekologii młodsze dzieci, międzypokoleniowość, dialog i przestrzeń dla seniorów i seniorek do zaprezentowania swojej wiedzy i perspektywy w formie filmików adresowanych do dzieci, współpraca z przedszkolem, cykl warsztatów dla dzieci rozwijających wiedzę i umiejętności współpracy w grupie, m.in. wspólne sianie łąki, tworzenie kul nasiennych, przygotowywanie zdrowych sałatek czy hodowla dżdżownic”.