Biblioteka w Dobczycach ma radnych!

13.04.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach, odbyła się dzisiaj niecodzienna uroczystość. Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Paweł Machnicki, zastępca burmistrza Halina Adamska-Jędrzejczyk oraz dyrektor biblioteki Paweł Piwowarczyk, wręczyli nominacje na Radnych, członkom Rady Społecznej działającym od dziś oficjalnie przy bibliotece.

Rada zawiązała się już jakiś czas temu, ale ukonstytuowała się właśnie dzisiaj. Będzie w niej działać jedenaście osób: dziesięć kobiet i jeden mężczyzna. Nominacje otrzymali kolejno: Krystyna Zając – przewodnicząca, Wiktoria Braś, Jadwiga Daniek – Salawa, Ryszard Litworowski, Natalia Maj, Katarzyna Matoga, Małgorzata Mokrzycka, Iwona Rybiec, Wanda Słoboda, Renata Sternal i Anna Stożek.

W radzie znaleźli się wolontariusze od dawna już współpracujący z biblioteką, przedstawiciele różnych środowisk, klubów, stowarzyszeń, ludzie nauki i kultury. Przede wszystkim są to ludzie, którzy znaleźli swoją przestrzeń, w której mogą działać, a osobom tym nie brakuje zapału do pracy. Biblioteka ma naprawdę szczęście, że tacy ludzie gromadzą się wokół niej.

Zaproszona na spotkanie Anna Miodyńska, trenerka, przedstawicielka Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – głównego inicjatora tworzenia Rad przy bibliotekach, powiedziała że: „na podstawie badań Eurostat, spośród wszystkich instytucji publicznych, najwyższym społecznym zaufaniem cieszą się biblioteki”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach, jak widać, też cieszy się społecznym zaufaniem, przyciąga do siebie ludzi mających wielki potencjał i pozwala im się realizować.

Fot. Katarzyna Matoga