Noc bibliotek – Wieczór z Harrym Potterem

14.10.2024 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

W piątek 11 października nasza biblioteka zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart, a to za sprawą Wieczoru z Harrym Potterem, który zorganizowaliśmy w ramach Nocy Bibliotek.

Pięćdziesięcioro uczestników przybyło, by wspólnie spędzić czas na magicznej zabawie – i to aż do północy! Wydarzenie rozpoczęliśmy od budowania z klocków LEGO, ponieważ dzięki dofinansowaniu ze środków “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mogliśmy przygotować aż 16 niesamowitych zestawów ze świata Harryego Pottera, m.in ekspres do Hogwartu, Zaczarowany Las, chatkę Hagrida, pojedynek z Voldemortem i oczywiście kolekcjonerski zestaw przedstawiający Szkołę Magii i Czarodziejstwa, składający się z ponad sześciu tysięcy klocków!

Uczestnicy przygotowali niesamowite przebrania nawiązujące do świata małego czarodzieja, ponieważ w planie Wieczoru zapowiedzieliśmy konkurs na najlepszy i najbardziej pomysłowy strój. Dzieci popisały się wyobraźnią i kreatywnością, więc wybór nie był łatwy, ale ostatecznie wyłoniliśmy zwycięzców, którzy wrócili do domu ze wspaniałymi nagrodami. Pierwsze miejsce zajęła Dorota Wyroba, drugie – Ignacja i Dobrawa Machnickie, a trzecie – Mikołaj Płatek. Wyróżnieni zostali: Natalia Skuza, Matylda Kordas i Tytus Małkowski.

Natalia Maj z Kids Science Lab zaprosiła dzieci do Laboratorium Eliksirów i Eksperymentów, gdzie przekonały się, jak magiczna potrafi być nauka. Każdy z uczestników wykonał własnoręcznie swój eliksir, który mógł potem zabrać na pamiątkę.

Jednak najwięcej emocji dostarczył nam Wielki Quiz Wiedzy o Harrym Potterze, sprawdzający znajomość książek J.K.K. Rowling. Pierwsza, pisemna część, wyłoniła aż siódemkę finalistów, którzy znali odpowiedź na każde z 25 pytań testu. Wielki finał nastąpił o północy, rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie udało się wyłonić trójkę najlepszych: pierwsze miejsce zajęła Natalia Skuza, drugie Maria Janik, a trzecie Hania Pudlik. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, którzy przyczynili się do stworzenia magicznej atmosfery tego wieczoru, wolontariuszom oraz pani Joannie Dudzik za wypożyczenie dekoracji.

Zestawy zbudowane podczas naszego Wieczoru z Harrym Potterem utworzyły wystawę i możecie je teraz oglądać w naszej bibliotece.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu “BLISKO”. Dofinansowanie ze środków “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.