Robo wakacje

02.07.2015 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Okres wakacji letnich to niebywałe wyzwanie dla Rodziców, którzy muszą postarać się, aby ich dziecko spędziło je przyjemnie, ciekawie i pożytecznie. Stowarzyszenie KAT Dobczyce  i Miejska Biblioteka Publiczna, chcąc wyjść naprzeciw potrzebom rodziców i ich pociech, zaprasza na pięciodniowe wakacyjne zajęcia dla dzieci

– „Z dobczyckiej czytelni do krakowskiej uczelni – ROBO WAKACJE”.

Kursy przygotowywane są z myślą o zainspirowaniu dzieci ciekawym i niepowtarzalnym światem nauki oraz jego możliwościami. Każdy cykl spotkań przygotowywany jest z należytą starannością przez wykwalifikowaną kadrę, która przekazuje najmłodszym, w sposób bardzo przystępny i urozmaicony, pasję do poznawania nauk ścisłych.

Propozycja na wakacje dla dzieci jaką przygotowaliśmy sprawi, że zagadnienia związane z robotyką będą stanowić fascynującą bazę do wspaniałej zabawy.

Robotyka otwiera przed dziećmi świat, w którym mogą bez ograniczeń projektować, budować oraz programować istoty własnego pomysłu – roboty. Dzieci, przy pomocy klocków Lego Mindstorms, rozwijają u siebie umiejętność abstrakcyjnego oraz twórczego myślenia. Proces konstruowania i nadawania kształtów robotom wspierany jest przez instruktorów, którzy oprócz swojej pasji dla nauki potrafią znaleźć wspólny język z dziećmi.

Czas spędzony na ROBO WAKACJACH to nie tylko świetna zabawa połączona z nauką, ale również okazja do aktywnego spędzania czasu z innymi młodymi uczestnikami wakacyjnych zajęć. Wszystkie zadania, jakie pojawią się w trakcie zajęć, rozwiązywane będą w grupach, co daje gwarancję tzw. Burzy mózgów oraz atmosferę pełną śmiechu i pozbawioną nudy.

W ostatni dzień wakacyjnych zajęć kursanci otrzymają dyplom ukończenia kursu.

Wakacyjne zajęcia dla młodych inżynierów są niepowtarzalną okazją do zainteresowania młodych naukami ścisłymi oraz pokazania im, jak fascynujący jest świat wokół nich.

Zapewniamy:

tygodniowy kurs z robotyki (zajęcia od poniedziałku do piątku);

materiały dydaktyczne (klocki, komputery);

pracę w trzyosobowych grupach;

grupy do 12 osób;

opiekę wykwalifikowanych instruktorów;

zdjęcia z całego szkolenia;

dyplom potwierdzający ukończenie kursu

Zajęcia prowadzimy na kilku poziomach zaawansowania:

Mlodszy konstruktor (7-15 lat)

Poziom młodszy konstruktor to pierwszy etap szkolenia w dziedzinie robotyki, podczas którego dzieci dowiedzą się, czym właściwie jest robot, a także będą miały okazję zbudować swoje pierwsze konstrukcje.

Starszy konstruktor (7-15 lat)

Poziom starszy konstruktor jest to kolejny poziom dla najmłodszych kursantów. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci, które brały udział w zajęciach poziomu młodszy konstruktor i mają już podstawy do konstruowania kolejnych robotów.

Mlodszy programista (9-15 lat)

Poziom młodszy programista to kolejny etap elektronicznej przygody, który łączy zabawę klockami Lego Mindstorms z zaawansowanym programowaniem. Wśród budowanych konstrukcji przeważają roboty wykonywane bez pomocy instrukcji.

Starszy programista (9-15 lat)

Poziom starszy programista to dalsze doskonalenie umiejętności programistycznych. W programie zajęć m.in. tworzenie konstrukcji zdalnie sterowanej (smartfon, tablet) i wiele innych.

Nasze zajęcia prowadzone są na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, w której tworzymy wspaniałą naukowa atmosferę. Spotkania mają charakter zajęć otwartych (czytelnia, centrum multimedialne) i umożliwiając rodzicom skorzystanie z oferty biblioteki.

Cennik:

Na wszystkich poziomach zaawansowania – 75zł/tydzień

Tryb zajęć 5 spotkań po 90min

Terminy i godziny planowanych zajęć:

3-7 sierpień

grupa młodsza 9:00-10:30

grupa starsza 10:45-12:15

10 – 14 sierpień

grupa młodsza 9:00-10:30

grupa starsza 10:45-12:15

Zapisy pod nr tel. 505-800-135

lub mail: katdobczyce@gmail.com