5 URODZINY KAMPANII MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

20.11.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

W dniach 15 – 16 listopada 2022 roku nasza bibliotekarka Dorota Mistarz uczestniczyła w konferencji i warsztatach przygotowanych w ramach projektu “Mała książka – wielki człowiek”, który świętował swoje 5-lecie.

Z okazji Jubileuszu przygotowano szereg wykładów, spotkań i warsztatów z udziałem ekspertów: autorów książek, naukowców, ambasadorów akcji. Konferencja oraz wydarzenia towarzyszące odbywały się w Warszawie w Bibliotece Narodowej. W spotkaniu wzięło udział 150 bibliotekarzy z bibliotek publicznych i szkolnych z całej Polski.

Dorota przywiozła ze sobą bagaż wiedzy i inspiracji oraz powróciła do nas jeszcze bardziej zmotywowana do pracy.

Przypominamy, że nasza biblioteka bierze udział w akcji “Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której dzieci w wieku przedszkolnym mogą odbierać książeczki oraz kolekcjonować naklejki na specjalnej karcie.

Akcje prowadzi Instytut Książki. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego w ramach zadania “Mała książka – wielki człowiek”.