385 SUPERCZYTELNIKÓW NIE BYŁO JAK DINOZAURY!

20.10.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Prezentujemy część osób, które uzyskało tytuł SUPERCZYTELNIKA. A było to aż 385 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z całej naszej gminy ukończyło ósmą edycję akcji „Zostań Superczytelnikiem”.

Tegoroczna akcja „Zostań Superczytelnikiem” wystartowała 1 marca i trwała aż do ostatnich dni sierpnia. Odbyła się ona pod hasłem: „NIE BĄDŹ JAK DINOZAUR – CZYTAJ!”. Była to ósma edycja akcji. Każdy uczestnik otrzymał specjalną kartę, na której przyklejał kolejno ukazujące się naklejki. W tym roku były to dinozaury. Zebranie 8 naklejek zapewniało zdobycie tytułu „Super Czytelnika w VIII edycji akcji”. Podczas trwania akcji nie zabrakło niespodzianek.

1 czerwca w bibliotece otwarliśmy wystawę towarzyszącą akcji. Można było na niej oglądnąć 240 dinozaurów, towarzyszyły jej specjalne pomoce naukowe – tablice z opisami, przybory paleontologiczne itp. Do wystawy nagrany został także audiobook (dostępny na platformie YouTube https://youtu.be/G3gYw3lDyE8). Tekst napisała do niego Anna Grabowski, a głosu udzielił Piotr Skóra.

Organizatorem tej czytelniczej zabawy była Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach. Akcję patronatem objął Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś. Dziękujemy wszystkim za udział, a sponsorom – urzędowi miasta oraz państwu Dudzik i Grabowski za wsparcie nagrodami i sfinansowanie wystawy, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród zwiedzających. Kolejna edycja w 2023 roku.

Zachęcamy do odwiedzin oraz śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych. Znów przygotujemy dla wszystkich zapalonych czytelników niespodzianki.