10 tysięcy złotych dla biblioteki!

16.01.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

WYGRALIŚMY OGÓLNOPOLSKI KONKURS – 10 tysięcy złotych dla naszej biblioteki!

Nasza biblioteka została zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Tablety w Twojej Bibliotece”. Projekt napisany wspólnie przez dyrektora Pawła Piwowarczyka, Justynę Szawarę i Jacka Bassarę zajął PIERWSZE MIEJSCE!

Zadaniem konkursowym było przygotowanie multimedialnej relacji z dowolnych zajęć w bibliotece, przeprowadzonych z wykorzystaniem tabletów, a przede wszystkim przygotowanie opisu pomysłu na nowy projekt lub działanie skierowane do mieszkańców i przeprowadzone je z wykorzystaniem tabletów.

Jesteśmy wśród dziewięciu nagrodzonych bibliotek w Polsce i wśród trzech zwycięzców najwyżej ocenionych, którzy otrzymają najwyższą nagrodę! Dzięki temu nasza biblioteka zyska 10 000 złotych! Będziemy mogli te środki przeznaczyć na zakup tabletów, akcesoriów, aplikacji mobilnych i innych urządzeń sterowanych tabletami. Nasz projekt zakłada zakup nowych tabletów, aplikację mobilną oraz drukarkę 3d – dzięki tym akcesoriom chcemy wybudować nową makietę nowoczesnego miasta. Celem nadrzędnym makiety będzie promowanie ekologii, odnawialnych źródeł energii oraz recyklingu. Makieta będzie uwzględniała wszystkie elementy nowoczesnej infrastruktury. Będzie na niej zarówno ratusz, stadion jak i też biblioteka. Chcemy skonstruować elementy, które sterowane będą tabletami. Więcej szczegółów już wkrótce.

Jury w uzasadnieniu napisało: „…za pomysł na kompleksowe działania angażujące społeczność, wykorzystujące lokalny potencjał, wkład i kompetencje mieszkańców, łączące w sobie najnowsze technologie, trendy i ważne społecznie tematy, za podejmowanie się odpowiedzialnych wyzwań na bazie dotychczasowych osiągnięć biblioteki, wreszcie za estetyczną relację pokazującą różne sposoby wykorzystania tabletów i ich oddziaływanie”.

Warto dodać, że wśród laureatów jesteśmy jedną z najmniejszych placówek, która zwyciężyła.

Organizatorem konkursu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego