Nasz Zespół

 


  PAWEŁ PIWOWARCZYK - od 2012 r. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, wcześniej kilka lat pracował w bibliotece szkolnej w gimnazjum nr 34 w Krakowie. Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego – informacji naukowej i bibliotekoznawstwa (studia 5-letnie dzienne), a także filologii polskiej (studia 5-letnie dzienne). Ukończył również Studium Teologii Rodziny na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Pracował jako dziennikarz w tygodnikach „Przewodnik Katolicki” i „Niedziela”. Od ośmiu lat organizuje największe w Polsce krakowskie eliminacje rozgrywek piłkarskich dla dzieci Deichmann Minimistrzostwa. Miłośnik piłki nożnej, zagorzały kibic, który zwiedził wiele stadionów w Polsce i Europie; założyciel Klubu Kulturalnego Kibica. Posiada uprawnienia instruktora piłki nożnej. Jest pasjonatem biegania, ukończył osiem maratonów; prężnie działa w grupie Rozbiegane Dobczyce. W 2014 r. ukończył prestiżową Szkołę Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w 2015 r. wziął udział w wizycie studyjnej w USA w ramach specjalnego programu departamentu USA: International Visitor Leadership Program. Jego dewizą życia są słowa ks. Jana Twardowskiego: „Kto kocha czas zawsze odnajdzie nie mając ani jednej chwili”.

 

 

 

 EDYTA SEWIŁŁO -Od najmłodszych lat związana z dobczycką biblioteką, początkowo jako czytelnik a od 1988 roku jako pracownik. Ukończyła dwuletnie Policealne Studium Bibliotekarskie oraz pięcioletnie studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie - kierunek Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Na co dzień najczęściej zajmuje się pracą z czytelnikiem. Prywatnie najlepiej czuje się w zaciszu domowym słuchając muzyki.  Interesuje się twórczością Mirosława Breguły oraz wszystkim co związane jest z działalnością Zespołu Universe.


 

 DOROTA MISTARZ - absolwentka dwuletniego Pomaturalnego Studium Bibliotekarskiego w Centrum Edukacji Bibliotekarskiej i Informacyjnej w Warszawie – oddział w Krakowie. Studia magisterskie ukończyła na kierunku Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W bibliotece pracuje od 2000 roku, obecnie na stanowisku starszego bibliotekarza. Bardzo lubi pracę z ludźmi i ma z nimi bardzo dobry kontakt. Chętnie służy im pomocą. U ludzi bardzo ceni sobie szczerość, a u siebie niezależność.  Podejmuje wyzwania i dąży do osiągnięcia wyznaczonych celów. Wolny czas spędza z rodziną, najchętniej na łonie przyrody. Lubi czytać i podróżować.


  JUSTYNA SZAWARA - w bibliotece od 2016 roku. Z wykształcenia Filmoznawca, ukończyła także studia magisterskie z Zarządzania Kulturą i Mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W literaturze pasjonuje ją motyw smutku, nostalgii i melancholii. Gatunek nie gra roli! W książkach przeznaczonych dla dzieci poszukuje nieszablonowych rozwiązań - miłośniczka Polskiej Szkoły Ilustracji. Interesuje się muzyką, szczególnie jazzową oraz kinem. Uwielbia twórczą pracę z ludźmi w każdym wieku. Animatorka i współautorka bibliotecznego projektu „Chodźmy razem do kina!”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: Strona główna Nasz Zespół