Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W piątek, 25.09.2020 r. spotkaliśmy się w Dyskusyjnym Klubie Książki Kulturalne espresso przy kawie (i herbacie. I ciasteczku!) żeby porozmawiać o "Pozwól rzece płynąć" Michała Cichego. Był to dla nas wszystkich bardzo inspirujący czas, ciężko było się rozstać! Autor, swoją niewielką książką podzielił nasze opinie, co tylko ożywiło naszą dyskusję.
 Kolejne spotkanie odbędzie się 9 października o godzinie 17:00. Podyskutujemy na temat "Córki Grabarza" Joyce Carol Oates. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do "Kulturalnego Espresso" zapraszamy do kontaktu przez stronę na facebooku oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Ilość miejsc ograniczona.
Program dla Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowano ze środków Instytutu Książki.
Moderatorką klubu jest Justyna Szawara.

Poezja Przy Kawie

Wszystkie nagrania wierszy lokalnych poetek i poetów zrealizowane w ramach "Poezji przy kawie" znajdują się na kanale YouTube dobczyckiej biblioteki. Podajemy link do playlisty:

PLAYLISTA 

Więcej...

Dyskusyjny Klub Książki rusza!

Czy wiecie, że w tym roku na wniosek naszej biblioteki, został powołany Dyskusyjny Klub Książki?

Spieszymy z fantastyczną informacją!

Więcej...

Kącik muzyczny -23 sierpnia

Klub Miłośników Kultury zaprasza na otwarte spotkanie. Tym razem między nami będzie bardzo muzycznie! 23 sierpnia o godzinie 17:30 spotkamy się wspólnie w Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach przy ulubionej muzyce. Warto ze sobą zabrać winyl, płytę cd, kasetę czy inny nośnik z muzyką, abyśmy wspólnie mogli podyskutować. Dysponujemy sprzętem, zapewniamy miłą atmosferę. Zapraszamy wszystkich (biernych słuchaczy także). Gatunek nie gra roli.

 

O nas

Klub Miłośników Kultury, czyli "kulturalne espresso". Bibliotekę, naturalnie kojarzymy z książką. Jednak biblioteka to przede wszystkim (!) człowiek. Jeśli człowiek - to rozmowa. Z kolei rozmowa to (koniecznie!) kawa - jej zapach i aromat. Jak kawa to espresso - intensywne i pobudzające! Kulturalne. Łączące sztukę, literaturę i lekturę.
 
 Wszystko zaczęło się... No jasne, że w bibliotece. I tak, tym razem także chodzi o Miejską Bibliotekę Publiczną w Dobczycach! W marcu 2016 roku Krystyna Zając i Justyna Szawara odważyły się napisać wniosek do konkursu "Seniorzy w akcji", chwilę później pomysł na “Chodźmy razem do kina!” znalazł się na liście 35 projektów, które otrzymały środki na realizację pomysłów. Projekt ruszył i zrzeszał około 30 osób w różnym wieku (14-72 lata). To był fantastyczny czas. Między innymi nagraliśmy razem film, wydaliśmy unikatową publikację o naszym lokalnym kinie “Raba”. Działania zostały kontynuowane przez Radę Społeczną działającą przy naszej bibliotece, nazwa kolejnego projektu, prowadzonego w 2018 roku, nad którym czuwała Krystyna Zając brzmiała “Kino czy teatr? Oto jest pytanie”. Nie mieliśmy dosyć i przy bibliotece postanowiliśmy stworzyć “Klub Miłośników Kultury”.
 
“Klub Miłośników Kultury” to nie jest zwyczajny projekt, jak setki innych. Tutaj myląca może być tylko nazwa podobna innym klubom. Tutaj, przy bibliotece stawiamy przede wszystkim na człowieka. Stawiamy na dobre chęci, na dobrych ludzi, na dobry czas. Działamy intuicyjnie. Spotykamy się nieregularnie, głównie w piątki, gdzie rozmawiamy o wszystkim (albo o niczym). Mamy za sobą wspólne projekcje filmowe, spotkania muzyczne przy ognisku i literaturze czy uczestnictwo w warsztatach poezji. Tutaj scenariusz pisze cała grupa, wyznacza nam klubowe ścieżki, nadaje wspólny rytm. Jesteśmy inni, ktoś mógłby nawet powiedzieć, że różni nas zbyt wiele: wiek, miejsca pracy, zainteresowania..., ale to jest właśnie to co nas łączy. Kochamy sztukę. I chcemy więcej.
 
Spotkania w ramach Klubu Miłośników Kultury mają charakter otwarty. Zapraszamy!
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Kulturalne Espresso - DKK