Historia biblioteki

 

Może kibicom w naszym kraju daleko do ideału, ale nie są to ludzie źli. Być może łatwiej jest pokazać to, co negatywne. Media niestety rzadko promują pozytywne postawy. Chcemy być grupą ludzi, których skupia radość z przeżywania sportu dzielona z innymi osobami!

Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach działa Klub Kulturalnego Kibica. Zapraszamy wszystkich chętnych zwłaszcza uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych do 18 roku życia.

 

Regulamin Klubu Kulturalnego Kibica

przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach

 

 

JESTEŚMY KLUBEM ŁĄCZĄCYCH POZYTYWNYCH LUDZI

KTÓRZY KOCHAJĄ SPORT !


1. Klub Kulturalnego Kibica przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach zrzesza dzieci  i młodzież do 18 roku życia z gminy Dobczyce i gminy sąsiednie.

 2. Członkiem Klubu zostaje automatycznie każdy, kto wziął udział w przynajmniej dwóch wyjściach na wydarzenia sportowe.

 3.  Klub powstał aby szerzyć ideę wspólnego, kulturalnego  dopingowania na stadionach w myśl słów: „Może kibicom w naszym kraju daleko do ideału, ale nie są to ludzie źli. Być może łatwiej jest pokazać to, co negatywne. Media niestety rzadko promują pozytywne postawy. Chcemy być grupą ludzi, których skupia radość z przeżywania sportu dzielona z innymi osobami!”

 4. Klub organizuje wyjścia na mecz podczas, których każdego klubowicza obowiązuje „Kodeks Kulturalnego Kibica”:

- szanujemy się nawzajem, wspieramy się, słuchamy poleceń organizatorów, przestrzegamy regulaminu stadionowego

- nie włączamy się w obraźliwy doping: taki, który używa wulgaryzmów, jest nasycony agresją i nienawiścią; nie prowokujemy

- nie gwiżdżemy na rywala, nie krytykujemy obraźliwie sędziego

- kibicujemy głośno, włączamy się w doping prowadzony przez kibiców – aktywny doping na stadionie!

- angażujemy się w pozytywne kibicowskie inicjatywy – konkursy, plebiscyty

- dbamy o bezpieczeństwo, wszelkie uwagi zgłaszamy organizatorowi wyjścia

- nie opuszczamy trybun i stadionu bez zgody organizatora wyjścia

 Klub organizuje turnieje w Play Station w gry sportowe, w których pierwszeństwo uczestnictwa mają członkowie Klubu.

 6. Łamanie kodeksu i zapisów Regulaminu jest tożsame z wykluczeniem z Klubu i sankcjami wychowawczymi tj. zgłoszeniem niepoprawnego zachowania do rodziców i wychowawców.

 

RADOŚĆ ZE SPORTU

  • planujemy wspólne wyjścia na wydarzenia sportowe, głównie krakowskich klubów piłkarskich, ewentualnie jeśli będzie zainteresowanie również na siatkówkę, koszykówkę i hokej
  • będziemy krzewić ducha wspaniałego kulturalnego dopingu, pokazywać piękną postawę kibiców
  • zapraszamy do Klubu dzieci i młodzież do 18 roku życia w ramach, którego organizowane będą spotkania i wyjścia na imprezy sportowe, wspólne oglądanie wydarzeń sportowych
  • zapraszamy dorosłych: rodziców, wychowawców do pomocy przy okazji wyjść i opieki nad młodzieżą (w ramach współpracy – pomocy w opiece atrakcyjne ceny biletów na imprezy sportowe),

WYJŚCIA  NA  MECZE!


16 lutego 2012 r. o  godz. 21 obejrzeliśmy Mecz Ligi Europejskiej Wisła Kraków – Standard Liege. Po emocjonującym spotkaniu polski klub zremisował 1-1. Zasiedliśmy w sektorze G1. Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia (TUTAJ). Kilka osób po raz pierwszy była na stadionie przy Reymonta 22.

6 maja 2012 r. byliśmy na meczu Wisła Kraków - Śląsk Wrocław. Wisła przegrała 0-1, a my obejrzeliśmy koronację Mistrza Polski na stadionie przy Reymonta. rzadki to widok. galeria zdjęć z meczu - (TUTAJ)

6 czerwca 2012 r. oglądnęliśmy wspólnie z 25 000 kibiców trening reprezentacji Holandii, która miała swoją bazę podczas EURO 2012 w Krakowie.

A JUŻ WKRÓTCE KOLEJNE WYJŚCIA!

JAK WSTĄPIĆ DO KLUBU?
Skontaktuj się z biblioteką w Dobczycach – koordynatorem Klubu  Kulturalnego Kibica jest dyrektor Paweł Piwowarczyk.