Spotkanie z panem Piotrem Przęczkiem

13.08.2020 r. Pan Piotr Przęczek przybliżył naszą historię o ziemi dobczyckiej. Bardzo dziękujemy za to spotkanie! Naprawdę warto było przyjść i posłuchać!

- Pan Piotr Przęczek jest autorem książki "Działalność Armii Krajowej w Dobczycach i okolicy". Otrzymał Pamiątkowe Odznaczenie "Za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej". Ukończył filologię polską na obecnym Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dzieli się swoim talentem dokonując korekty książek i publikacji oraz współpracujac z miesięcznikiem "Tapeta".
- Od 1995 r. należy do Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział Dobczyce. Posiada uprawnienia przewodnika terenowego po województwie małopolskim. Jest jednym z przewodników po zamku i skansenie w Dobczycach. Współpracuje Muzeum Regionalnym PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach. Jest współautorem projektu edukacyjnego "Dobczyce na drodze ku niepodległości" oraz wystawy muzealnej o tym samym tytule.
- Informacja za: Michał Kowalik (Muzuem Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach).

* Wydarzenie organizowane w ramach projektu "Kalejdoskop kulturalny" finansowanego przez Burmistrza Gmina i Miasto Dobczyce realizowanego przez Stowarzyszenie "Kalejdoskop to my".

Galeria na Facebooku

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z panem Piotrem Przęczkiem