Ciekawe miejsce ciekawych ludzi!

Aktualności

Premiera książki Elżbiety Polończyk-Moskal

Serdecznie zapraszamy na premierę książki pt. "ŚWIECE ZGASIŁA WOJNA - Historia społeczności żydowskiej w Dobczycach" autorstwa Elżbiety Polończyk - Moskal. Publikacja składa się z trzech części. Jest wzbogacona fotografiami, które przetrwały w rodzinnych archiwach Żydów-dawnych mieszkańców naszego miasta. Książka zawiera również wspomnienia dawnych mieszkanek Dobczyc Naomi Kluger i Anny Bilu. Dzięki nim otrzymujemy żywy obraz życia społeczności żydowskiej w naszym miasteczku.W programie spotkania zaplanowano także koncert piosenek żydowskich „Oseh Shalom” w wykonaniu Jagi Wrońskiej, (krakowskiej pieśniarki związanej z kabaretem Loch Camelot i Piwnicą pod Baranami) oraz wystawa archiwalnych fotografii „Żydowscy mieszkańcy Dobczyc”. Serdecznie zapraszamy na premierę.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Premiera książki Elżbiety Polończyk-Moskal