Ciekawe miejsce ciekawych ludzi!

Aktualności

Zbiórka klocków

Przy okazji ostatnich wydarzeń związanych ze Święto Flotylli Pińskiej Dobczyce 2019 nasza biblioteka na zaproszenie Stowarzyszenia Konstruktorzy Marzeń zorganizowała "Strefę Młodego Budowniczego". Można było w niej nie tylko wystawić swoją kolekcję z klocków, ale także zbudować coś oryginalnego. Strefa ta cieszyła się cały czas dużym zainteresowaniem, przeprowadziliśmy także konkurs z nagrodami.

Z uwagi na duże zainteresowanie chcielibyśmy móc częściej organizować taką strefę, być może również konkursy na najciekawsze budowane projekty i warsztaty z użyciem klocków. Dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Konstruktorzy Marzeń zwracamy się z prośbą o przekazywanie klocków (np. LEGO, COBI i innych), które może zalegają w Państwa szafach lub zechcielibyście Państwo podarować je dla dzieci na warsztaty. Nie oczekujemy kompletów, będziemy przyjmować wszystkie przekazane klocki niezależnie od stopnia ich zdekompletowania.

Klocki można przynosić do biblioteki – tutaj będą oczyszczane, segregowane, by posłużyły dzieciom i dawały radość z budowania. Akcja jest bezterminowa. Jeśli uda się zgromadzić klocki, już w sierpniu zorganizujemy dzięki nim zajęcia dla dzieci wraz ze Stowarzyszeniem Konstruktorzy Marzeń.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zbiórka klocków