Zbiórka klocków

Przy okazji ostatnich wydarzeń związanych ze Święto Flotylli Pińskiej Dobczyce 2019 nasza biblioteka na zaproszenie Stowarzyszenia Konstruktorzy Marzeń zorganizowała "Strefę Młodego Budowniczego". Można było w niej nie tylko wystawić swoją kolekcję z klocków, ale także zbudować coś oryginalnego. Strefa ta cieszyła się cały czas dużym zainteresowaniem, przeprowadziliśmy także konkurs z nagrodami.

Z uwagi na duże zainteresowanie chcielibyśmy móc częściej organizować taką strefę, być może również konkursy na najciekawsze budowane projekty i warsztaty z użyciem klocków. Dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Konstruktorzy Marzeń zwracamy się z prośbą o przekazywanie klocków (np. LEGO, COBI i innych), które może zalegają w Państwa szafach lub zechcielibyście Państwo podarować je dla dzieci na warsztaty. Nie oczekujemy kompletów, będziemy przyjmować wszystkie przekazane klocki niezależnie od stopnia ich zdekompletowania.

Klocki można przynosić do biblioteki – tutaj będą oczyszczane, segregowane, by posłużyły dzieciom i dawały radość z budowania. Akcja jest bezterminowa. Jeśli uda się zgromadzić klocki, już w sierpniu zorganizujemy dzięki nim zajęcia dla dzieci wraz ze Stowarzyszeniem Konstruktorzy Marzeń.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zbiórka klocków