• Wyprawki czytelnicze dla trzylatków!

• Zapraszamy na lekcje biblioteczne!

Ruszył "Super Czytelnik"!

Od poniedziałku 16 października rozpoczęła się czwarta edycja akcji "Zostań Super Czytelnikiem". Do akcji można dołączać do 15 grudnia br. Karty dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków z gminy Dobczyce zostaną przekazane w szkołach i przedszkolach. Dzieci spoza naszej gminy lub te, które nie uczęszczają do przedszkola można odbierać karty w bibliotece. W tym roku zbieramy ZWIERZAKI! W każdym tygodniu dzieci będą otrzymywały atrakcyjne naklejki zwierząt w  zamian za wizytę w bibliotece publicznej lub szkolnej. Szczegóły w rozwinięciu.

W tym roku dzieci otrzymują różne wzory kart:

- przedszkolaki mają swoją kartę z miejscem na 15 naklejek

- uczniowie klas I-III otrzymają kartę z miejscem na 15 naklejek i 5 naklejek specjalnych

- uczniowie klas IV-VII otrzymają kartę z miejscem na 15 naklejek i 5 naklejek specjalnych

JAK ZOSTAĆ SUPER CZYTELNIKIEM?

Regulamin  dla przedszkolaków

1. „Super Czytelnik” to akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, do której zaprasza dzieci z Przedszkoli z Gminy Dobczyce, a także chętne dzieci spoza gminy.

2. Akcja trwa od 16 października 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Do akcji można przystąpić najpóźniej do 15 stycznia 2018 r.

3. W jednym tygodniu dziecko może otrzymać tylko jedną naklejkę w bibliotece publicznej, warunkiem jest wypożyczenie przynajmniej jednej książki lub czasopisma. Przy każdej naklejce bibliotekarz wpisuje datę.

4. Zebranie 15 naklejek umożliwia zdobycie tytułu „Super Czytelnika” w czwartej edycji.

5. W przypadku braku możliwości wizyty dziecka w bibliotece, książkę mogą wypożyczyć rodzice/opiekunowie lub rodzeństwo.

6. Uzupełnioną naklejkami kartę należy złożyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach do dnia 30 kwietnia 2018 r

7. Dyplomy i nagrody dla „Super Czytelnika” zostaną rozdane w maju i czerwcu 2018 roku.

Regulamin   dla uczniów szkół podstawowych I do III i IV do VII

1. „Super Czytelnik” to akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach i bibliotek szkolnych z Gminy Dobczyce, do której zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, a także dzieci spoza gminy.

3. W jednym tygodniu dziecko może otrzymać tylko jedną naklejkę ( w bibliotece szkolnej lub publicznej), warunkiem jest wypożyczenie przynajmniej jednej książki lub czasopisma. Przy naklejce musi znaleźć się data wizyty, którą wpisuje bibliotekarz.

4. Zebranie 15 naklejek (w tym przynajmniej 8 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach, 7 w bibliotece szkolnej) oraz wykonanie zadań dodatkowych umożliwia zdobycie tytułu „Super Czytelnika”. Istnieje możliwość zebrania wszystkich 15 naklejek w bibliotece publicznej.

5. Zadania dodatkowe realizowane mogą być w dowolnej kolejności i w dowolnym czasie trwania akcji. Za każde wykonane zadanie otrzymuje się naklejkę specjalną. Klasy od I do IV wykonują co najmniej dwa zadania. Klasy od V do VII wykonują wybrane przez siebie co najmniej trzy zadania.

Zadanie nr 1. Weź udział w dowolnym spotkaniu organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dobczycach lub wykonaj plakat A3 albo ilustrację A5 dotyczącą przeczytanej książki.

Zadanie nr 2. Wykonaj zdjęcie promujące bibliotekę lub zdjęcie związane z ulubioną książką – przynieś je (maksymalny format A5) lub przyślij je do biblioteki publicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

Zadanie nr 3. Przyprowadź do biblioteki kogoś, kto nie jest jeszcze naszym czytelnikiem lub

zaproponuj sam zadanie, które wykonasz.

Zadanie nr 4. O szczegóły tego zadania pytaj w bibliotece szkolnej.

Zadanie nr 5. Napisz wiersz lub opowiadanie albo przygotuj komiks dotyczący biblioteki lub czytania.

6. W przypadku braku możliwości wizyty dziecka w bibliotece, książkę mogą wypożyczyć rodzice/opiekunowie lub rodzeństwo.

7. Super Czytelnik terminowo oddaje książki.

8. Uzupełnioną naklejkami kartę należy złożyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach do 30 kwietnia 2018 r.

9. Dyplomy i nagrody dla „Super Czytelnika” zostaną rozdane w maju i czerwcu 2018 roku.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ruszył "Super Czytelnik"!