Ciekawe miejsce ciekawych ludzi!

Aktualności

Otrzymaliśmy grant!

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce przyznało nam grant w wysokości 5 000,00 PLN na wydanie książki autorstwa Elżbiety Moskal "Świece zgasiła wojna. Historia społeczności żydowskiej w Dobczycach". To duży krok, do pełni szczęścia i przetłumaczenia jej na język angielski brakuje jeszcze ok 5 tysięcy.

Więcej...

Klub Nowych Technologii

Zapraszamy na CYKL SPOTKAŃ W KLUBIE NOWYCH TECHNOLOGII
Co przed nami?
-nauka i zabawa z edukacyjnym Robotem Photon (podstawy kodowania)
-poznawanie nowych aplikacji (tablet, okulary 3D, VR )
-kreatywne spędzanie czasu

Więcej...

Wizyta kl. VI z Gorzkowa

Drugiego października odwiedziła nas Klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowie. Najpierw uczniowie pospacerowali po bibliotece poznając jej przestrzeń i działy. Potem sprawnie poukładali puzzle, dzięki którym zaprezentowaliśmy obszar działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz jej charakterystyczne cechy. Dziękujemy Wam za przybycie. Byliście fantastyczni!

Galeria na Facebooku

"Podziel się książką"

Mamy dopiero październik, ale już teraz możesz pomyśleć o tym, aby zostać Św. Mikołajem.
Może masz w domu książki, które już przeczytałeś i chcesz się nimi podzielić. Przyłącz się do akcji „Podziel się książką”. Przynieś je do MBP, a my w Twoim imieniu obdarujemy nimi potrzebujących. Przyjmujemy wszystkie książki ale głównie chcemy uszczęśliwić maluchy dlatego literatura dziecięca jest szczególnie mile widziana. Termin przyjmowania książek to 15 listopada 2019 r. Wtedy Święty Mikołaj na pewno zdąży wszystkich obsypać prezentami.
Organizatorem akcji jest Rada Społeczna przy Miejskiej Bibliotece w Dobczycach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach.

"Lokalna Misja Specjalna"

Tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia VI Edycji Akcji Zostań Super Czytelnikiem. Tym razem wyruszamy na "LOKALNĄ MISJĘ SPECJALNĄ". Młodzi czytelnicy będą poznawać miejsca mniej lub bardziej znane w gminie Dobczyce. Super Czytelnik powinien wykonać MISJĘ LOKALNĄ (zebranie 12 naklejek otrzymanych za wypożyczanie książek) oraz MISJĘ SPECJALNĄ (otrzymanie wyjątkowej 13 naklejki za wykonanie zadania). Lista zadań do wyboru oraz regulamin, a także szczegółowe informacje dotyczące całej akcji dostępne są na naszej stronie w zakładce Zostań Super Czytelnikiem.
O karty uczestnictwa można pytać w bibliotece publicznej i w bibliotekach szkolnych od 15 października. Do przedszkoli postaramy się dotrzeć, tak by otrzymało je każde dziecko. Akcję objął patronatem Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce - Tomasz Suś.

Animacja o "Bazyliszku"

W sieci można obejrzeć animację o "Bazyliszku", stworzoną przez małych filmowców z Dobczyc. Realizacja filmu powstała w ramach projektu "Ożywiamy książki", którego organizatorem był międzynarodowy festiwal Etiuda&Anima i nasza biblioteka.

 

Spotkanie z Robertem Kozubkiem

Zapraszamy na spotkanie z instruktorem nurkowania technicznego - nurkiem jaskiniowym Robertem Kozubkiem. Wydarzenie odbędzie się 25.10.2019 r. o godz. 19:00. Nie zabraknie również zdjęć oraz filmów z podróży.

Wernisaż Andrzeja Boryczki

Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach wraz z autorem zapraszają na wernisaż wystawy Andrzeja Boryczko pt. "VAROSHA EKSPRES". Spotkanie odbędzie się 10 października o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach. Kuratorem wystawy jest Jurek Fedirko.

"DOBCZYCE I OKOLICE W XX WIEKU"

Dzieje Dobczyc i okolic w XX wieku to czas nie tak odległy i jeszcze niedokładnie zbadany przez historyków. Zadania odnalezienia i zbadania dokumentów archiwalnych z okresu 1918 - 1989, dotyczących Dobczyc i okolic, podjął się Paweł Figlewicz, pracujący nad doktoratem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Więcej...

Warsztaty filmowe "Ożywiamy książki"

W sobotę, 21 września odbyły się warsztaty dla małych "filmowców". Dzieci, pod okiem reżysera filmowego pana Szymona Adamskiego oraz pani Marty Chwałek, tworzyły animację do legendy o Bazyliszku. Nie było to łatwe zadanie!

Więcej...

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności