Ciekawe miejsce ciekawych ludzi!

Aktualności

Zajęcia ze światłem

CZY KSIĄŻKA ŚWIECI? O tym i nie tylko, dzieci dowiedzą się podczas zajęć ze światłem UV. Zajęcia odbędą się w czwartek 19.12.2019 r. o  godz.16:0. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 4-6 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Zapisy w bibliotece lub tel. 122711074 To już kolejne kreatywne spotkanie Klubu Małych i Dużych działającego przy MBP. Zapraszamy! 

Wydanie książki przesunięte

Wiemy, że wielu z Was czeka na publikację książki autorstwa Pani Elżbiety Polończyk-Moskal pt. "ŚWIECE ZGASIŁA WOJNA. Historia społeczności żydowskiej w Dobczycach". Pragniemy poinformować, iż wydanie książki uległo zmianie. Pojawi się ona początkiem 2020 roku.

Książka za książkę

Kolejny raz podczas Jarmarku Świątecznego i Wigilii Ulicznej szykujemy dla Was stoisko z książkami, które będą podlegać wymianie.

Zasady są proste:
- zabierz ze sobą od 1 do 5 książek (wydania po 2005 roku)
- podejdź do bibliotekarza i wybierz książki ze stoiska
(1 książka za 1 książkę)
- ciesz się nowym nabytkiem

Spotkamy się w niedzielę (15.12.2019 r.) między godziną 12:30 do 14:30 na Małym Rynku w Dobczycach. 

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin-akcji-wymiany-ksiek-na-Jarmarku-witecznym-w-Dobczycach.pdf)Regulamin Akcji[ ]35 Kb

Z biblioteką na Jarmarku!

15.12.2019 r. od godz.12:30-14:30 Jarmark Świąteczny na Małym Rynku w Dobczycach
Jeżeli zbierasz naklejki do Akcji Zostań Super Czytelnikiem -odwiedź nasz biblioteczny namiot i wykonaj MISJĘ SPECJALNĄ (naklejka nr 13).
Co mamy w planach?
13:00 wspólna kolęda
- Wymiana książek ("KSIĄŻKA ZA KSIĄŻKĘ")
- Rebusy i niespodzianki dla dzieci
- Naklejka nr 13 w prezencie

Zapraszamy!

"Najciekawsza czapka świąteczna"

Zapraszamy do udziału w konkursie na "Najciekawszą czapkę świąteczną" organizowaną w ramach Jarmarku Świątecznego przez Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZS w Dobczycach oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Dobczycach. Do konkursu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przedmiotem konkursu jest czapka świąteczna, którą należy własnoręcznie wykonać, wykorzystując wszelakie materiały, które na przykład podlegają recyklingowi. Czapka musi być wykonana tak, aby można było ją założyć na głowę. Prace należy przesłać lub przynieść do Miejskiej Biblioteki Publicznej w |Dobczycach (ul. Szkolna 43) w nieprzekraczalnym terminie do 7 grudnia 2019r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronach organizatora, a wręczenie nagród odbędzie się podczas Jarmarku Świątecznego.

Regulamin dostępny w bibliotece oraz na https://www.dobczyce.pl/konkurs-na-czapke-dla-mikolaja.html

Warsztaty kartek świątecznych

30 listopada 2019 ponad trzydzieści osób spędziło z nami poranek na warsztatach z wykonywania kartek świątecznych. To inicjatywa Rady Społecznej przy Miejskiej Bibliotece w Dobczycach. Prowadziła je Natalia Piwowarczyk wraz z Dorotą Mistarz. Kreatywność dzieci nie znała granic. Podczas zajęć przygotowane zostały także kartki, które świecą. Otrzymaliśmy również kartki z oddziału przedszkolnego "Żabki" ze Stadnik. Dziękujemy za przybycie i pomysłowe prace.

Galeria na Facebooku


Wyniki konkursów

Udostępniamy wyniki konkursu literackiego oraz fotograficznego w ramach projektu:

"Piłkarze vs. pisarze, czyli jak znaleźć drogę ze stadionu do biblioteki"

Więcej...

Gala „Piłkarze vs Pisarze”

Prawie 1000 uczniów, nauczycieli, przedszkolaków, a także osób indywidualnych obejrzało specjalną galę pt.: „Piłkarze vs Pisarze” oraz pokazy Mistrza Świata Freestyle Football – Pawła Skóry. 28 listopada w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach nasza biblioteka zorganizowała nietypowe wydarzenie, które odbiło się szerokim echem nie tylko w Dobczycach.

Więcej...

"W żółtych płomieniach liści"

17.11.2019 braliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu. Wspólnie z Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce, MGOKiS Dobczyce oraz Stowarzyszenie Ispina Dobczyce wystąpiliśmy na scenie podczas jesiennego koncertu pt. "W żółtych płomieniach liści". Jako biblioteka byliśmy odpowiedzialni za słowo.

Więcej...

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności