Ciekawe miejsce ciekawych ludzi!

Aktualności

Spotkanie online!

Już w piątek, 5.06. o godzinie 18:00 spotkamy się na pierwszym "espressowym" wydarzeniu online! Porozmawiamy sobie o tym, czy czas kwarantanny sprzyjał naszym spotkaniom z literaturą, a także sztuką, a może sprawił, że w zatroskaniu, oddaliliśmy się od kultury?  Spotkanie będzie także okazją do przybliżenia działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. 

Więcej...

"Zuzia w zoo"

Z okazji Ogólnopolskiej akcji pt. "Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach" Klub Małych i Dużych działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach przygotował krótką animację do wiersza "Zuzia w ZOO" autorstwa Jadwigi Daniek - Salawy. Znajdziecie w niej mnóstwo zwierząt wymalowanych przez bibliotekarkę Małgorzatę Molendys.

Link do nagrania na Youtube

Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki!

Czy wiecie, że w tym roku na wniosek naszej biblioteki, został powołany Dyskusyjny Klub Książki? Spieszymy z fantastyczną informacją! Już niedługo będziemy mogli się spotkać!!!

Jak to działa?
- DKK jest dedykowany osobom 18+.
- W bibliotece lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. można zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie.
- Po otrzymaniu informacji od koordynatorki, książkę odbieramy w bibliotece, zwracamy ją na spotkaniu lub po jej przeczytaniu (DKK zapewnia po 1 egzemplarzu dla każdego uczestnika).
- Spotkania odbywają się raz w miesiącu w piątki o godzinie 17:00.

Więcej...

Niespodzianka na Dzień Dziecka

Kliknij w prezent i rozpakuj niespodziankę z okazji Dnia Dziecka!

Konkurs "Arena Emocji" rozstrzygnięty

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia do konkursu „Arena Emocji”. Wykazaliście się kreatywnością i pokazaliście, jak bardzo brakuje Wam emocji na żywo. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu będziemy je przeżywać.
Komisja w składzie: Edyta Sewiłło, Justyna Szawara, Dorota Mistarz, Małgorzata Molendys (MBP Dobczyce), Anna Stożek (KAT Dobczyce, Tapeta), Paweł Popielak (KAT Dobczyce, KKK) wybrała najlepsze zdjęcia w naszym konkursie. Każdy członek jury mógł przyznać każdemu zdjęciu od 1 do 10 punktów.

 

Więcej...

"Arena Emocji" rozstrzygnięta

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia do konkursu „Arena Emocji”. Wykazaliście się kreatywnością i pokazaliście, jak bardzo brakuje Wam emocji na żywo. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu będziemy je przeżywać. Komisja w składzie: Edyta Sewiłło, Justyna Szawara, Dorota Mistarz, Małgorzata Molendys (MBP Dobczyce), Anna Stożek (KAT Dobczyce, Tapeta), Paweł Popielak (KAT Dobczyce, KKK) wybrała najlepsze zdjęcia w naszym konkursie. Każdy członek jury mógł przyznać każdemu zdjęciu od 1 do 10 punktów.

Więcej...

Zapraszamy do biblioteki!

Drodzy Czytelnicy, miło nam poinformować, że od  18 maja nasza Biblioteka jest ponownie otwarta. Do odwołania biblioteka będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki od 14 do 19 i we wtorki oraz czwartki od 9 do 14.  Zachęcamy do wcześniejszych zamówień. Szczegóły w rozwinięciu.

Koniec Akcji Zostań Super Czytelnikiem!

29 maja! To właśnie dziś dobiega końca VI Edycja Akcji Zostań Super Czytelnikiem. Wszystkim uczestnikom Lokalnej Misji Specjalnej gratulujemy! Ruszyła produkcja medali...uchylamy rąbka tajemnicy...zobaczcie tutaj!Patronat nad Akcją Zostań Super Czytelnikiem objął Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś. 

Konkurs #kliknijpoksiążkę

Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach oraz Kulturalne espresso zapraszają do zabawy! #KLIKNIJPOKSIĄŻKĘ! - To proste! Weź udział w jednym ze spotkań online (3 terminy).

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Więcej...

"Ilustrowanki: Groch z kapustą"

Przed Wami kolejne Ilustrowanki. Tym razem zakochany groch w kapuście. Co z tego wyjdzie? Posłuchajcie, przeczytajcie lub zobaczcie. Wiersz "Groch z kapustą" autorstwa Marty Gruceli czyta i maluje Małgorzata Molendys.

Link do nagrania na Youtube

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności