Ciekawe miejsce ciekawych ludzi!

Aktualności

"Sen o bibliotece"

Nasz biblioteczny Miś Tuliś zapadł w zimowy sen… Ciekawe czy śni o naszej bibliotece...?
Trwają ferie więc przygotowaliśmy coś specjalnego. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! 
Co należy zrobić?
Wyobraź sobie, że śnisz o bibliotece! Wyraź to i opowiedz o tym co zobaczyłeś! Technika dowolna (praca plastyczna, opowiadanie, list, film, zdjęcie).
- Konkurs kierujemy do dzieci, młodzieży w wieku od 3 do 15 lat oraz do całych rodzin. W zależności od nadesłanych prac zostaną wyznaczone kategorie wiekowe oraz kategoria rodzinna (w pracy mogą pomagać/brać udział dorośli).
- Powołana komisja wybierze najbardziej kreatywną, pomysłową i samodzielną (wyłączając kategorię rodzinną) pracę oddającą temat konkursu.
- Prace konkursowe należy składać w bibliotece lub wysyłać pocztą elektroniczną do 16 stycznia 2021 r. do godziny 19:00. W przypadku wysłania wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , prosimy poczekać na potwierdzenie odbioru wiadomości z naszej strony - tylko ono gwarantuje, że praca została przez nas odebrana.
Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie,
Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin-konkursu SEN-O-BIBLIOTECE.doc)Regulamin[ ]39 Kb

Pomysł na prezent? Znajdziesz go u nas!

Nie masz pomysłu na prezent ? Znajdziesz go u nas!
- "Królewskie Miasto Dobczyce. Od czasów najdawniejszych do współczesności" Pawła Figlewicza
- "Świece zgasiła wojna" Elżbiety Polończyk - Moskal
- "Niech żyje sztuka i ten kto jej szuka" - Kalendarz Stowarzyszenia Ispina na rok 2021
Zapraszamy!

Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że pan Wojciech Przychodzki z Dyskusyjnego Klubu Książki
DKK Kulturalne espresso, który działa przy naszej bibliotece został laureatem nagrody miesiąca w ogólnopolskim konkursie"Klubowicze do klawiatur!" prowadzonym przez Instytut Książki. To ogromna radość i duma dla naszego klubu. ❤
Gratulujemy i cieszymy się sukcesem! Recenzję niebawem umieścimy w naszym albumie na facebooku.

Od 30 listopada ponownie otwarci!

Kochani Czytelnicy!

Informujemy, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem możemy na nowo otworzyć naszą bibliotekę i udostępniać zbiory. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14 do 19 i w soboty od 8 do 13.

Prosimy o zachowanie wszystkich wytycznych, które obowiązywały przed zamknięciem. Oddawane książki nadal będą na kwarantannie – kładziemy je do specjalnych pudełek w bibliotece, w bibliotece należy przebywać w maseczce. Przed wyborem książek z półek obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.

Cieszymy się, że znowu się zobaczymy!

Cały czas pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: 12 271 10 74 oraz tel. kom. 577-008-321, można do nas również pisać na facebooku i mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . W miarę możliwości będziemy udzielali Państwu informacji o naszym funkcjonowaniu, można także wcześniej zamawiać książki jak do tej pory przez katalog lub telefonicznie i mailowo.

Jesienny quiz

Choć już mroźno - zapraszamy do jesiennej zabawy. Nasza bibliotekarka Dorota przygotowała 2 quizy. Zapraszamy!

QUIZ 1   QUIZ 2

(Szybki) kalendarz adwentowy

Robicie kalendarze adwentowe? A może w tym roku spróbujecie zrobić je pierwszy raz? Nowy film na naszym kanale YouTube pokaże Wam jak szybko je wykonać używając przedmiotów, które mamcie w domu. Zobaczcie tutaj: https://youtu.be/wCuGituSqyE. Hmm może ktoś policzy ile razy Małgosia użyła słowa "paczuszka"?

Połączeni.Siejemy możliwości.

W ręce seniorów oddajemy niecodzienny projekt!
Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach we współpracy z Przedszkolem Samorządowym nr 3 w Dobczycach zaprasza wszystkie osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w wartościowej przygodzie.
W dobie pandemii, gdy relacje zostały zepchnięte na drugi plan, pragniemy zadbać o wymianę doświadczeń.. To dlatego wybraliśmy do naszego pomysłu dwie grupy warte szczególnej uwagi: przedszkolaki i osoby po sześćdziesiątym roku życia.
Mieszkańcom Dobczyc proponujemy lokalny projekt przyrodniczo – społeczny: „poŁĄCZENI. Siejemy możliwości”.
Kiedy?
Ruszamy już w grudniu, aby przygotować się do finału projektu, który będzie miał miejsce w czerwcu!
Z jakich etapów składa się projekt?
- występ w filmie o tematyce przyrodniczej, przygotowanym dla przedszkolaków,
- warsztaty pod okiem specjalistów, na których powstanie
bajka do teatrzyku kamishibai,
- warsztaty z przyrodnikiem dla najmłodszych,
- warsztaty z sadzenia ziół dla przedszkolaków,
- warsztaty z sadzenia ziół dla osób 60+,
- krok po kroku (od kwietnia do czerwca): realizacja sadzenia łąki w Dobczycach,
- finał: piknik, wymiana sadzonek, wystawa.
Co jest celem projektu?:
Dzieci wraz z seniorami (czy to osobno, czy wymiennie) stworzą w Dobczycach prawdziwą łąkę! Przestrzeń, w której można odpocząć, pospacerować, wziąć głębszy oddech, zapomnieć się…. Pewne miejsce w niepewnych czasach. Kierunek działań oraz formę nadadzą starsi „koordynatorzy” projektu. Seniorzy z dziećmi posadzą, a następnie „otworzą” łąkę. Jeśli czasy nam na to pozwolą to finał naszego projektu będzie spektakularny i radosny. Projekt zwieńczy wymiana sadzonek, a także wystawa. Zakładamy, że stworzymy miejsce które będzie pełniło symboliczną funkcję „ekologicznego serca” naszej gminy. Pomysł polega na działaniach, które zapewnią stały kontakt grupy dzieci z osobami starszymi. Stosując się do obostrzeń, bądź zalecanych praktyk w dobie pandemii koronawirusa, będziemy odpowiednio moderować i przekształcać nasz projekt.
Gwarantujemy bezpieczeństwo!
W czasach izolacji i poluzowania relacji międzypokoleniowych realizujemy bezpieczny projekt, dbający o więzi i wzajemne doświadczanie. Wszystkie działania opracowane przez osoby starsze będą realizowane w taki sposób, aby każdy czuł się komfortowo i bezpiecznie. Seniorzy otrzymają narzędzia i pomysł, ale sami zrealizują projekt „Połączeni. Siejemy możliwości”.
Udział w projekcie jest bezpłatny, a koszt warsztatów oraz narzędzi pokryty. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń!
Chętnych do wzięcia udziału w projekcie prosimy o zgłoszenie się na adres biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. bądź przez stronę na Facebooku: Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach.
Koordynatorkami i autorkami pomysłu są Małgorzata Bartnik, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach oraz Justyna Szawara, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach. Dofinansowano ze środków programu „UTW-Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę".

Czytanie na dobranoc z MBP

Lubimy spełniać prośby naszych czytelników!

Chcieliście usłyszeć CZYTANIE NA DOBRANOC w naszym wykonaniu i oto jest. https://youtu.be/S8dnuK1CI_w
Dziś przeczytamy dla Was opowiadania autorstwa Jadwigi Daniek - Salawy "Jak Zuzia z Wiktorkiem zwierzątko domowe wybierali". Pozycja ta została wydana w celach charytatywnych i wspierała chorą Karinkę. Pani Jadzi dziękujemy za możliwość przeczytania opowiadań.
Miłego słuchania!

Dzień Pluszowego Misia z MBP

Każda okazja jest dobra, aby się uśmiechać!
25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. My w swojej bibliotecznej drużynie przecież mamy jednego i to jakiego - Tulisia! Nasza maskotka przygotowała niespodzianki, aby dać Wam powód do radości czytelnikom i mieszkańcom Dobczyc! Niespodzianki kryją się pod numerkami 1, 2, 3. Więcej tutaj.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności