Ciekawe miejsce ciekawych ludzi!

Aktualności

Lekcja biblioteczna klasy I c

Dzisiaj w bibliotece gościliśmy klasę 1 c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach, która uczy się w tym samym budynku, co nasza biblioteka. Wraz z panią Katarzyną Matogą, wychowawczynią klasy, zadbaliśmy o bezpieczeństwo wszystkich biorących udział spotkaniu. To był też temat numer jeden, który omówiliśmy z dziećmi. Lekcja, która odbyła się w bibliotece, miała charakter edukacyjny.

Więcej...

FINAŁOWY VLOG - Kreatywny koktajl, czyli twórczo w sieci

To już ostatni film w ramach projektu "Kreatywny koktajl, czyli twórczo w sieci". Ten krótki format zawiera w sobie kulisy z powstawania warsztatów, kilka słów o tym czego mogliście się nauczyć, a także chwilę podziękowań. O tym wszystkim opowiada Małgorzata Molendys - autorka i koordynatorka projektu Klubu Małych i Dużych działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach. Chcesz zobaczyć wszystkie filmy? Znajdziesz je tutaj

Więcej...

Powraca "Mała Książka - Wielki Człowiek"

"MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" projekt dla przedszkolaków powraca! Nasza biblioteka kolejny raz bierze udział w akcji organizowanej przez Instytut Książki.

- UCZESTNIKAMI inicjatywy mogą być dzieci z roczników 2014-2017
- Dzieci biorące udział w akcji otrzymują WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ (książeczka i poradnik dla rodziców/opiekunów) oraz KARTĘ na naklejki.
- Dzieci zbierają 10 NAKLEJEK. Naklejka wydawana jest za wypożyczenie książki.
-Po zebraniu wszystkich nalepek przedszkolaki otrzymują m.in. DYPLOM MAŁEGO CZYTELNIKA.
W akcji można brać udział wielokrotnie. ZAPRASZAMY!
 
Więcej informacji znajdziecie na stronie

Warsztaty wokalne - Kreatywny koktajl

To już ostatnie spotkanie w ramach projektu "Kreatywny koktajl, czyli twórczo w sieci". Tym razem Piotr Skóra zaprasza na warsztaty wokalne. Jest to małe kompendium wiedzy dotyczącej emisji głosu oraz dykcji. W filmie nie zabrakło ćwiczeń oddechowych oraz rozgrzewki, które przydadzą się wszystkim głodnym wiedzy, miłośnikom śpiewu, a także ludziom pracującym głosem. Zobacz tutaj! A już teraz zapraszamy na krótki vlog podsumowujący projekt. Pojawi się on 12 października na YouTube BIBLIOTEKA DOBCZYCE.

Więcej...

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W piątek, 25.09.2020 r. spotkaliśmy się w Dyskusyjnym Klubie Książki Kulturalne espresso przy kawie (i herbacie. I ciasteczku!) żeby porozmawiać o "Pozwól rzece płynąć" Michała Cichego. Był to dla nas wszystkich bardzo inspirujący czas, ciężko było się rozstać! Autor, swoją niewielką książką podzielił nasze opinie, co tylko ożywiło naszą dyskusję. Kolejne spotkanie odbędzie się 9 października o godzinie 17:00. Podyskutujemy na temat "Córki Grabarza" Joyce Carol Oates. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do "Kulturalnego Espresso" zapraszamy do kontaktu przez stronę na facebooku oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Ilość miejsc ograniczona. Program dla Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowano ze środków Instytutu Książki.
Moderatorką klubu jest Justyna Szawara.

Warsztaty krawieckie

Zapraszamy na Warsztaty krawieckie z Anną Janik.  Instruktorka pokazuje, w jaki sposób zrobić praktyczny, rolowany piórnik / etui np. na przybory szkolne, pędzle do makijażu lub inne dodatki. Podczas szycia Anna dzieli się wieloma wskazówkami, które są bardzo przydatne, zwłaszcza dla początkujących. Tutaj film. A dziś o 18:00 na kanale YouTube: BIBLIOTEKA DOBCZYCE pojawią się kolejne warsztaty, tym razem wokalne.

Więcej...

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

„Nic zwyczajnego: O Wisławie Szymborskiej” to książka Michała Rusinka , polskiego literaturoznawcy, tłumacza, pisarza, wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale przede wszystkim byłego Sekretarza Wisławy Szymborskiej. Podczas otwarcia Roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wykładzie wygłoszonym przez znakomitego pisarza. Na nasze zaproszenie, dr hab. Michał Rusinek odwiedził naszą bibliotekę, podpisując książki dla naszych czytelników. To było bardzo wdzięczne spotkanie. Jesteśmy pod wrażeniem. Dziękujemy! Wydarzenie miało charakter zamknięty z uwagi na obostrzenia związane z sytuacja epidemiologiczną.

Przyznano nam dotację! "Animacja-edukacja"

Miłe wieści na koniec tygodnia. Wygraliśmy w kolejnym konkursie grantowym. Tym razem to konkurs "Na dobry początek!" Fundacja BGK. Jako jedna z czterech instytucji w Małopolsce otrzymamy finansowanie naszego pomysłu! Wkrótce realizować będziemy projekt autorstwa Małgorzaty Molendys pt. "Animacja-Edukacja". Pod okiem naszej bibliotekarki dzieci będą tworzyły filmy metodą animacji poklatkowych. Proces tworzenia historii, budowania scenografii i postaci pobudza wyobraźnię i kreatywność oraz wiarę dzieci w swoje zdolności sprawcze, a przy okazji uczy cierpliwości. Na realizację zajęć i zakup materiałów do nich otrzymamy dotację w wysokości 10 260 zł.

Moja droga wywiady odc 2

Od 13 września obywają się Małopolskie Targi Książki "Dziedzictwo zapisane lokalnie", podczas, których organizatorzy zapraszają autorów, czyli praktyków działających w swoich własnych regionach do zaprezentowania własnych publikacji. Z uwagi na stan epidemiologiczny, w którym znalazł się nasz kraj, większość wydarzeń w ramach Moja Droga - Europejskie Dni Dziedzictwa 2020 odbywa się w sieci. Dzięki temu możemy uczestniczyć w spotkaniach z niezwykłymi ludźmi. Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z panią Elżbietą Polończyk - Moskal, autorką książki "Świecie zgasiła wojna...", której wydawcą jest nasza biblioteka. Na stronie znajdziecie także więcej materiałów na temat książki i jej autorki. Po sąsiedzku - zapraszamy także do do odszukania informacji na temat publikacji "...Swego nie znacie", stanowiącą zbiór bezcennych wspomnień, historii, a nawet przyśpiewek o Kornatce (opowiada Renata Banowska).
Warto!
 

Narodowe Czytanie w Dobczycach

W tym roku w nieco innej formule, ale jednak wzięliśmy udział w akcji Narodowego Czytania. Wspólnie ze Stowarzyszeniem KAT Dobczyce i Stowarzyszeniem Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół w Dobczycach nagraliśmy fragmenty "Balladyny" w urokliwych miejscach Dobczyc. W rolę wcielili się przedstawiciele organizatorów oraz zaproszeni goście.

                                                                                      LINK DO FILMU

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności