Ciekawe miejsce ciekawych ludzi!

Aktualności

Pierwsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki! Zobaczymy się o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej w RCOS. Porozmawiamy o książce Kazuo Ishiguro „Nie opuszczaj mnie”.

Zabierzcie ze sobą książki, do zobaczenia!

Nowe kody LEGIMI

Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub poproś o pin w bibliotece. Ilość kodów jest ograniczona dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Nasza biblioteka wykupiła roczny dostęp w postaci 12 kodów, które będzie można odbierać zawsze PIERWSZEGO DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA, Więcej o LEGIMI i innych naszych książkach elektronicznych przeczytasz TUTAJ.

 


Wakacyjny salonik masażysty #2

Zobaczcie drugi WAKACYJNY SALONIK MASAŻYSTY. Całkiem nowa masa i nowy przedmiot do samodzielnego wykonania. Zapraszamy na film.

Kreatywny koktajl - zwiastun

Zobaczcie przedsmak tego, co czeka na Was w ramach projektu "Kreatywny koktajl, czyli twórczo w sieci" realizowany przez nasz Klub Małych i Dużych. Dziękujemy Sorocki Studio!

Więcej...

Wolny dostęp do regałów!

WOLNY DOSTĘP DO REGAŁÓW! Na te wieści na pewno czekaliście. Od teraz lektura na wyciągnięcie (zdezynfekowanej) dłoni. ;) Zapraszamy! A teraz zobaczcie jak nasz wesoły Wacław cieszy się z dostępu do książek. Film.

Wielka radość!

Nasz dyrektor Paweł Piwowarczyk został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do Ministerstwa wpłynęła rekordowa liczba 824 wniosków. Lista stypendystów ogłoszona została dzisiaj na stronie Ministerstwa. W ramach stypendium z upowszechniania kultury (animacja i edukacja kulturalna) dyrektor biblioteki będzie realizował projekt pt. „Czy łączy nas tylko piłka? Ekstraklasa na boisku i w szkole”.
Projekt zakłada m.in.: odwiedziny 16 klubów polskiej Ekstraklasy piłkarskiej, przeprowadzenie wywiadów i kwerend z czołowymi piłkarzami na temat czytelnictwa, czy ulubionych tytułów, a także roli książki, prasy. Podobne badania przeprowadzone zostaną z pracownikami klubu – dotyczyć będą wydawanych przez klub programów meczowych, czasopism, posiadanych monografii, albumów klubowych, form udostępniania. Rezultaty projektu prezentowane będą w formie reportaży na dedykowanym blogu. Planowane są także warsztaty dla uczniów w trzech województwach i wiele innych ciekawych inicjatyw. Gratulujemy Panie Dyrektorze !

Wakacyjny salonik masażysty #1

Mamy dla Ciebie pomysł na własnoręcznie wykonany prezent, wspólny czas z dzieckiem, a może sposób na urlopowy relaks. Wybieraj - oglądaj! Zapraszamy!

Link do filmiku na Youtube

Kolorowo cz. 2 - Animacja do wierszy o kolorach

Przed Wami kolejna część animacji poklatkowej pełnej kolorowych wierszy, autorstwa Jadwigi Daniek - Salawy. W tej części zobaczycie fioletowy, pomarańczowy, różowy, brązowy i zielony. Zapraszamy!
Link do nagrania na Youtube

Pamiętajmy o ogrodach

Piękne ogrody są dla Was inspiracją lub estetycznym doznaniem? Może chcecie dowiedzieć się czegoś więcej. Zapraszamy na film "Pamiętajcie o ogrodach", a opowie o nich Pani Bożena Psztyk.

Więcej...

Odbiór nagród Super Czytelnika

Super Czytelnicy! Na te wieści czekacie już od dawna. Nagrody za wasz trud i zaangażowanie - przygotowane! W tym roku rozdanie odbywa się w inny sposób. Nagrody będzie można otrzymać w szkołach podczas zakończenia roku szkolnego oraz w naszej bibliotece. Szczegółowy wykaz zobaczysz tutaj oraz na naszym Facebooku.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności