Ciekawe miejsce ciekawych ludzi!

 • Mamy już 3000 czytelników!

  Nigdy nie było Was tak wielu - dziękujemy!

 • Ostatni mecz w 2017 roku!

  17.12! Zapraszamy do zapisów!

 • Polecaj nam książki do zakupu!

  Istnieje możliwość polecania książek do zakupu w naszej bibliotece.

 • Można dołączyć do 15.12!

  Do akcji Zostań Super Czytelnikiem można dołączyć do 15 grudnia.

 • Ruszył Klub Kodowania!

  Co tydzień we wtorki o 16 i 17.

Aktualności

Czas na finał projektu!

26 września będziemy mogli wspólnie spotkać się na wielkim święcie naszego lokalnego kina, które nadal żyje w naszych głowach!
To będzie popołudnie pełne wrażeń bowiem tego dnia, podczas podsumowania projektu odbędzie się premiera niezwykłego, krótkometrażowego filmu zrealizowanego przez międzypokoleniową grupę, a nakręconego przez RePlay (Kamil Sorocki). Wcześniej spotkamy się na krótkim podsumowaniu działań naszej grupy przy wystawie przypominającej nam o nieistniejącym już kinie "Raba".


Światło dzienne ujrzy także pierwsza mini-publikacja dotycząca Kina „Raba”, które działało w Dobczycach. Historię tego miejsca opracował historyk, autor monografii o Dobczycach, Paweł Figlewicz, a swoje wspomnienia przedstawiło kilkanaście osób związanych z Kinem! Wspomnienia zebrały i opracowały inicjatorki i koordynatorki projektu: Justyna Szawara I Krystyna Zając.
Za korektę dziękujemy Annie Stożek i Dorocie Mistarz.
Na okładce naszej publikacji widnieje „filmowa” kózka, która od niedawna stoi w miejscu gdzie znajdowało się niegdyś kino „Raba”, przypominając o jego istnieniu. Za pomysł i projekt okładki dziękujemy Paweł Stożek.
Pamiętajcie! 26.09.2017 r. (wtorek), godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach.
Na to nie zwykłe wydarzenie, wszystkich mieszkańców zaprasza dyrektor biblioteki Paweł Piwowarczyk oraz grupa tworząca projekt Chodźmy razem do kina!

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Czas na finał projektu!